Juniorka se k vítěznému konci nepropracovala

30. 9. 2013 | Redakce

I přes vedení z prvního poločasu, nedokázala juniorka proti Slovácku příznivý stav udržet a nakonec svému soupeři podlehla 1:2.

13. kolo, pondělí 30. 9. 2013, 14:00
1:2
(1:0)
SlováckoSlovácko

Dukla Praha: Malý – Juroška, Tetour, Reiter, Begič - Milec (77. Vrkoč), Kolmistr, Klar - Brejcha, Toman (46. Kunič), Vopat (61. Bartůněk).
Slovácko: Heča – Malý, Rada, Machač (59. Bartoš), Jeleček, Havlík, Michna (46. Fojtášek), Haša, Kolínek (46. Břečka), Trávík,Trajler (66. Prajza).
Branky: 16. Juroška – 63. Haša, 77. Trávník. ŽK: 44. Begič, 75. Reiter, 80. Kunič. Rozhodčí: Pechanec – Hock, Musil.

Do poločasu vstoupili lépe domácí, byli aktivnější, což jim zajistilo vedení z 16. minuty po rohovém kopu, kde skóroval Jan Juroška. V 32. minutě po kombinaci Michny s Trávníkem mohl druhý jmenovaný skórovat, Malý ovšem zasáhl skvěle. O pár minut později vstřelil Trajtel branku, ale pro ofsajd mu nebyla uznána. Slovácko se ke konci poločasu hnalo za vyrovnáním, další kdo si vytvořil za hosty střeleckou šanci byl Trávník, ale branku přestřelil. I další střelecké pokusy hostí byly neúspěšné, zejména díky zásahům domácího brankaře Malého. V 43. minutě se hosté dokonce dočkali pokutového kopu, ke kterému se postavil Trávník a trefil břevno. Poslední střela prvního poločasu patřila opět domácím, kdy z pravé strany vystřelil Brejcha, brankář Heča míč vyrazil a rozhodčí Pechanec tak mohl ukončit první poločas, po kterém Dukla vedla 1:0.

První větší šance druhého poločasu byla z přímého kopu, kterého se ujal Trávník, mířil do levé šibenice, naštěstí Malý střelu předvídal a bez problémů vyrazil.Na druhé straně se také Dukla propracovala před vápno a dostala se i do zakončení, Juroška trefil tyč a odražený míč vsítil Kunič, bohužel z ofsajdového postavení. Stejný hráč, byl blízko gólu o chvíli později, když sám před brankářem trefil jeho natahující se ruce. V 63. minutě vyrovnal Haša po nepřesné rozehře domácích, kterou zachytil.Následovala „vlažnější“ část hry, kdy se míč přeléval ze strany na stranu. Za Slovácko střílel Břečka, domácí obrana jeho prudkou střelu zblokovala. V 77. minutě se hosté ujali vedení, když si Trávník počkal, až se Malý položí na zem a mohl ho překonat. Haša měl možnost zvýšit vedení Slovácka, byl z toho nakonec jen roh, z kterého se hosté dostali opět do nebezpečného zakončení, ale Malý domácí podržel. Poslední dvě minuty Slovácko hodně tlačilo, nejdřív ranou z vápna, kterou Malý vyrazil levou nohou, následně samostatným nájezdem, který zastavil opět Malý, stav však zůstal stejný.

Trenér Richard Polák řekl o utkání: "Dnešní utkání se mi hodnotí velice těžce, protože jsme přerušili sérii čtyř vítězství v řadě. V tom dnešním jsme na soupeře nestačili, ve spoustě herních činnostech byl lepší a zaslouženě vyhrál. I když největší jejich šance byla po chybě našeho gólmana, což pak ovlivnilo zbytek utkání. Nezbývá než Slovácku pogratulovat a doufat, že v příštím kole načneme další sérii."