Juniorka se Spartou. O vítězi rozhodly branky z druhého poločasu.

3. 8. 2015 | Redakce

Bezbrankový stav vydržel v utkání se Spartou do 61. minuty. Bohužel branky padaly pouze na jedné straně a Dukla podlehla Spartě 0:2. Další utkání čeká svěřence Libora Paly v neděli od 10:15 proti Mladé Boleslavi.

2. kolo, pondělí 3. 8. 2015, 13:00, TC Sparta Praha, Strahov
Sparta Praha Sparta Praha
2:0
(0:0)

Sparta Praha: Miller – Kadlec, Piško, Kulhánek – Hovorka (83. Císařovský), Sáček (90+1. Grobár), Kitanovič, Záviška (58. Špaček), Čavoš "K" – Rajmon (58. Surnaj), Čapek.
Dukla Praha: Chudý – Slicho, Bohánek, Troníček, Schindler - Farkaš (60. Cvrček), Kovaľ (60. Bezpalec), Jakab (46. Hajdarevič) – Mejdr, Gajecký (64. Bezdička), Beneš (70. Vokoun).
Branky: 61. Sáček, 70. Surnaj. ŽK: 50. Kuhlánek – 81. Slicho, 90. Bezdička.

Poklidnější začátek utkání přerušili jako první domácí, Sáčkův centr tečoval Rajmon, Chudému se podařilo míč vytěsnit na tyč. Velkou příležitost připravil výbornou přihrávkou za obranu Rajmon Hovorkovi, který sám tváří v tvář Chudému neuspěl. Potě se ka zakončení dostal Kovaľ, ale střele chyběla přesnost. Poločas tak skončil 0:0.

V první desetiminutovce si připravil zajímavou šanci Záviška, kličkou se uvolnil na hranici vápna a donutil Chudého k pohotovému zákroku. V 61. minutě padla první branka, domácí Sparta využila převahu a střelou z vápna rozvlnil síť Michal Sáček. I další šance patřila domácím, Špaček vyzval ke střele Kitanoviče, který ale trefil Chudého. Odpověď Dukly přišla vzápětí, její střelu domácí brankář tlačil ven jen pohledem, ale v tuhle chvíli to stačilo. To už ale úřadovala opět Sparta, Chudý vyrazil dalekonosnou střelu Špačka, míč si zpracoval David Surmaje a vstřelil druhý gól utkání do odkryté brány. V posledních deseti minutách se snažil korigovat Bezdička, ale jeho nádherná rána skončila vyražením Millera. Utkání skončilo výhro domácích 2:0.

Libor Pala: "Utkání se Spartou bylo obdobné jako proti Brnu, první poločas se povedl, udrželi jsme stav 0:0, i přesto, že Sparta má daleko lépe individuálně vybavené hráče. Kolektivním pojetím hry jsme byli schopni držet balón a dokonce bych řekl, že jsme měli větší držení míče v první půlce. Nás sráží taková naše psychická neodolnost, protože dostaneme branku a jdeme na nulu. Vystřídal jsem tři středové hráče, kteří se skvěle prezentovali, ale byli již ´vyšťaveni´, protože toho běhání měli hodně. A ti tři co tam přišli, nenavázali na tempo utkání a dostali jsme gól. S výsledkem se dalo něco dělat. Ke konci utkání jsme měli čtyři brejky, ale nevyužili jsme je."