Juniorka s Hradcem nebodovala

3. 4. 2014 | Redakce

Juniorka se utkala ve vloženém kole juniorské soutěže s Hradcem Králové, bohužel východočeské mužstvo bylo nad síly toho našeho. V závěru korigoval výsledek dvěma brankami Gajecký.

30. kolo, čtvrtek 3. 4. 2014, 14:00, Stadion Přátelství (Strahov)
2:4
(0:2)
Hradec KrálovéHradec Králové

Dukla Praha: Štěpánek – Kulikov, Hrazdíra Štěpán, Troníček, Preisler – Brejcha, Vrkoč (76.Jacques) – Vopat, Bartůněk (56. Farkaš), Mazlouf (46.Bezpalec) – Gajecký
Hradec Králové: Zavřel – Kratochvíl, Zezula, Soukup, Doležal (67.Langr) - Kopřiva (74. Vágner), Vobejda, Krčál, Sixta (56. Drozd) - Jukl, Bláha
Branky: 86. a 88. Gajecký - 11. Sixta, 30. Doležal, 51. Jukl (pen.), 65. Soukup. ŽK: 25. Kulikov. Rozhodčí: Lerch – Wilczek, Šmakal.

Hned zkraje utkání měl šanci Bláha. Po přihrávce Jukla vyprášil rukavice Štěpánkovi, ale stav utkání zůstal nezměněn. V úvodní desetiminutovce zahrozila i Dukla. Hlavičku Hrazdíry po rohovém kopu ale skvěle vychytal Zavřel. Bohužel prvním, kdo vstřelil branku byl Hradec. Sixta se trefil přízemní střelou umístěnou přesně k tyči - 1:0. Následovaly šance na obou stranách. Nejprve střílel ze střední vzdálenosti Sixta, ale Štěpánek byl pozorný. Na druhé polovině hřiště střílel v pádu Gajecký, ale Zavřel východočechy znovu podržel. Bohužel hradecká juniorka zvýšila svůj náskok na dvě branky a to konkrétně hlavičkou Doležala ze 30.minuty.

Hradec pokračoval ve střílení branek i ve druhém poločase. Po šesti minutách hry ve druhém dějství se prosadil z penalty Jukl. Dukla mohla snížit v 64.minutě, do levého horního rohu střílel Gajecký, ale Zavřel opravdu zavřel Hradeckou branku. Bohužel na druhé straně padl další gól. Vedení Hradce navýšil Soukup. Dukla se snažila výsledek alespoň zmírnit. Nejprve ale byla střela Farkaše sražena na roh a poté se znovu vyznamenal brankář Zavřel po šanci Vopata. Dukle se přeci jen podařilo zkorigovat stav zápasu, v 86. se prosadil Gajecký a nebylo to vše! O pár okamžiků později vstřelil druhý gól Gajecký a stanovil tak konečný výsledek zápasu.

Jaroslav Hynek: "Do dnešního utkání jsme vstoupili poměrně slušně. Jako první jsme si vytvořili slušnou příležitost, kterou jsme bohužel neproměnili a následně díky nepřesné rozehře nás dostal soupeř pod tlak a vstřelil nám branku. Pak se hra zase vyrovnala, my si vytvořili další příležitost, ale opět ji neproměnili a v rámci pravidla nedáš - dostaneš jsme inkasovali druhou branku. Poté byl soupeř lepší, klidnější na míči, my naopak znervózněli. Do druhého poločasu jsme vstoupili odhodlaně, měli jsme možnost snížit na 1:2, ale místo branky jsme udělali hloupou penaltu - 0:3, vzápětí jsme dostali na 0:4. Po prostřídaní jsme posledních 20 minut odehráli ve větší kvalitě a dali dvě branky, ale i tak si myslím, že stejně jako se Spartou, byl náš dnešní soupeř 65 minut agresivnější a dynamičtější a výsledek odpovídá průběhu zápasu."