Juniorka s Baníkem Ostrava nebodovala

8. 9. 2014 | Redakce

I přes dvě vstřelené branky v síti soupeře, odcházeli junioři Dukly z utkání proti Baníku poraženi. Soupeř ze slezské části Ostravy skóroval čtyřikrát a odvezl si tři body.

8. kolo, pondělí 8. 9. 2014, 14:00, Juliska
2:4
(1:2)
OstravaOstrava

Dukla Praha: Němčanský - Kulikov, Reiter, Troníček (46. Vosátka), Moravec (78. Cvrček) - Tetour (71. Farkaš), Brejcha, Volek (46. Bezpalec) - Toman, Gajecký (64. Zoubek), Vopat.
Ostrava: Macej - Fojtík, Honiš, Špavelko, Helešic - Tomšů (81. Karčmář), Opatřil (71. Kundrátek)- Behan, Szotkowski, Čech - Šašinka
Branky: 19. Gajecký, 87. Reiter - 13. Šašinka, 42. a 64. Opatřil, 47. Szotkowski. ŽK:76. Moravec - 67. Helešic, Tomšů.Rozhodčí: Hányš – Štěrba, Nehasil

První šanci zápasu měla na svých kopačkách Dukla, přesný přízemní centr Kulikova našel Gajeckého, který z první mířil těsně vedle. O několik okamžiků později střílel Tetour, Macej si s jeho pokusem doprostřed branky poradil. V osmé minutě se osmělila i Ostrava, Šašinkův pokus ale neznamenal pro Němčanského větší potíže. Ve 13. minutě to bylo 1:0 pro hosty. Obránci Dukly nechali Šašinku volného na středu hřiště, hráč Baníku obešel Němčanského a dostal míč do brány. Dukla ovšem vzápětí vyrovnala, po rohovém kopu vyskočil nejvýše Reiter, hlavičkou přiťukl míč Gajeckému a ten skóroval. Dukla mohla jít bleskově do vedení, ale míč po Tomanově pokus skončil na břevně. Ve 30. minutě se vyznamenal domácí brankář, konečky prstů vyrazil pokus Čecha. Následně měla Dukla obrovské štěstí, jelikož Baník nastřelil dvakrát tyč. Nejprve se Szotkowski zbavil ve vápně Troníčka, rychlou střelou na přední tyč překonal i Němčanského, ale mířil do brankové konstrukce. Poté se snažil brankáře Dukly přehodit Šašinka, ale opět trefil tyč. Ke konci poločasu měla šanci i Dukla, ale proti pokusu Volka uvnitř vápna zasáhl Macej. Baník bohužel svůj předchozí tlak dokázal zúročit, ve 42. minutě přesně zamířil Opatřil.

Jen po necelých dvou minutách hry ve druhé půli zvýšil Baník svoje vedení. Tomšů poslal dlouhý míč za obranu a Szotkowski obloučkem překonal Němčanského. Ostravané bohužel pokračovali ve svém brankostroji, i když měla Dukla míč více na svých kopačkách. Pokus Szotkowského ještě Němčanský vyrazil na tyč, jenže u míče byl jako první Opatřil a opatřil hostům čtvrtou branku. V závěru zápasu zkorigoval výsledek Reiter, který skóroval z přímého kopu. Dukla tak podlehla Baníku 2:4.

Jaroslav Hynek: "V dnešním utkání jsme nedokázali navázat na předchozí kvalitu ze zápasů s Boleslaví, Plzní či Slavií. Nedokázali jsme si najít náš herní rytmus. Soupeř nám ho dobře narušoval, měl kvalitní přechodovou fázi. Po vyrovnaném prvním poločase, kde přesto byl nebezpečnější soupeř, tak ve druhé půli nám dal soupeř maximální lekci z jednoduchosti a produktivity a vytvořil si více brankových příležitostí než my, i když nás mohlo v uvozovkách uspokojit, že jsme byli střelecky aktivnější. Ale na to se nehraje. Soupeř byl prostě produktivnější a zaslouženě vyhrál."