Juniorka rozstřílela Č. Budějovice

13. 5. 2013 | Redakce

V utkání 30. kola Juniorské ligy se Dukla rozstřílela a po prvním poločase (0:2), kdy soupeř vstřelil kontaktní branku, nezaváhala a odjela zpět ku Praze se zaslouženými třemi body za vítězství 5:1.

30. kolo, pondělí 13. 5. 2013, 13:00, SCM Mladé
Č. Budějovice Č. Budějovice
1:5
(0:2)

Č. Budějovice: Vokatý – Straka, Fajtl, Novotný (46. Sláma), Horák, Vaněk (46. Repa), Dvořák Patrik, Růžička, Cihlář, Radouch, Šumský (71. Čadek).
Dukla Praha: Štěpánek – Jeřábek, Preisler, Juroška, Čapek (73. Acosta), Milec (57. Micka), Svoboda (73. Podkul), Fryčer (73. Grafneter), Farkaš, Hrazdíra, Kunič (57. Kotlík).
Branky: 46. Straka – 2. Milec, 37. Čapek, 47. Kunič, 61. Kotlík, 70. Kotlík. ŽK: 63. Repa. Rozhodčí: Marek – Dobrovolný, Pečenka.

Naše juniorka měla bleskový nástup do utkání. Hned ve druhé minutě se prosadil Milec, který zůstal sám na zadní tyči a prosadil se hlavou – 1:0 pro Duklu! Dukla byla nadále aktivnější, což potvrdila v desáté minutě, kdy šli naši hráči do rychlého protiútoku, Kuniče ale zastavil Šumský. V 11. minutě vybojoval Svoboda roh, ale brankář Budějovic vyboxoval míč do bezpečí.

V 16. minutě měly šanci Budějovice, Vaněk vybojoval míč na polovině Dukly, postupoval do pokutového území z pravé strany, vystřelil, ale obránce Dukly zblokoval do autu. Ve 21. minutě se pokusil o zakončení Fryčer, jeho pokus šel vedle budějovické branky. O dvě minuty později střílel Čapek, jeho pokus ale minul branku Vokatého. Ve 34. minutě mohlo být srovnáno! Horák však trefil pouze tyč.

Reakcí na tyč Budějovic byla Čapkova střela, která skončila za zády brankáře Vokatého – 2:0 pro Duklu! Budějovice ještě zahrozily před koncem prvního poločasu. Hlavičku Fajtla ale obrana Dukly odvrátila a první dějství tak skončilo výhrou Dukly 2:0.

Druhý poločas začal ještě svižněji, když ve 46. minutě snížily České Budějovice na rozdíl jednoho gólu díky náhodnému odrazu míče od nabíhajícího Straky. Dukla ovšem nezaváhala a bleskově odpověděla brankou Kuniče, který si udělal prostor ve vápně a s přehledem zvýšil na 3:1 pro hostující Duklu. Domácí zkoušeli prostřelit v 52. minutě Štěpánka, ale ten se střelou nemá větší problém. Naopak na druhé straně musela obrana ohlídat střelu opět dobře postaveného Kuniče.

V 61. minutě se naopak opět radovala Dukla. Po chybě domácího gólmana, kterému vypadl míč z náruče, skóruje Kotlík a navýšil tak na rozdíl tří branek. Následoval dobře kopnutý přímý kop, jehož exekuce se ujal Čapek a míč proletěl jen těsně nad břevnem. Stejně těsně vedle skončila hlavička Farkaše. V 70. minutě přidal Kotlík ránou „z první“ svou druhou branku utkání a navýšil na 5:1. Domácí od páté vstřelené branky příliš neprotestovali a snažili se pouze bránit. Do konce poločasu vyslal střelu na bránu už jen Hrazdíra, a tak si Dukla veze zpátky do Prahy tři body za jasné vítězství.

Jaroslav Peřina: "Vyhráli jsme zaslouženě 5:1, v podstatě jsme měli celé utkání pod kontrolou. Soupeř sice vstřelil branku po standardní situaci a pak jednou trefil tyč, ale jinak neměl žádnou větší šanci. Hráli jsme dobře, ve hře byly ty prvky, které jsme od hráčů chtěli. Vítězství nám určitě pomohlo i psychicky a je dobře, že jsme ho zvládli."