Juniorka rozdrtila Milevsko

11. 3. 2012 | Redakce

Juniorce DUKLY se vstup do jarní části soutěže vydařil zcela excelentně. Na UMT ZŠ Mikulova nasázela svému soupeři z Milevska šest gólů a připsala si první jarní body.

16. kolo, neděle 11. 3. 2012
Dukla Praha B Dukla Praha B
6:1
(4:1)
MilevskoMilevsko

Dukla Praha B: Sobek - Freitinger, Preisler, Hrazdíra, Hanousek - Farkaš (68. Skála), Ouedraogo, Marič - Sklenář (60. Čapek), Jíra, Svoboda (73. Heráň). Trenér Jaroslav Peřina
Milevsko: Horek - Komárek P. (46. Bozděch), Fiala, Kosobud, Málek J. - Barda (46. Tupý), Komárek J., Suchan, Málek M. - Škulina, Dvořák (69. Surovčík). Trenér Milan Pecka
Branky: 4. Ouedraogo, 25. a 36. Sklenář, 34. a 57. Jíra, 90. Heráň - 23. Málek M.. ŽK: 42. Sklenář - 89. Suchan.

Utkání, Které se hrálo na UMT ZŠ Mikulova měla od začátku utkání pod kontrolou juniorka Dukly.

Hosté z Milevska začali obezřetně, ve druhé minutě podnikli rychlý výpad po levé straně, když hostující záložník Barda získal uprostřed pole míč, poslal do brejku v levém křídle Dvořáka, ale jeho přihrávku na útočníka Škulinu do prostoru penalty odvrátil dobře postavený Hrazdíra.

Ráz utkání udal již ve 4. minutě novic v domácím dresu Ismael Ouedraogo, když po pasu od Preislera získal odražený míč Marič, který našel na pravé straně Ouedraoga, který si narazil míč s Sklenářem a po této rychlé výměně domácí záložník vystřelil z oblouku velkého vápna do pravého vinglu a dostal Duklu z první střely na branku do vedení – 1:0.

Dukla pak hrála s chutí a hostující tým nepustila k ohrožení vlastní branky a většinu času měla míč pod kontrolou. V 8. minutě hosté po polo-centru, polo-střele z pravého křídla pravým obráncem Komárkem přinutili Sobka v brance Dukly prokázat svůj odhad na míč a centrovaný míč, který směřoval pod břevno Dukly, stačil přehodit nad břevno na rohový kop. Po úvodním náporu Dukly hosté se osmělili i blíže k brance Dukly.

Ve 13. min. po přiťuknutí Sklenářem ostře střílel z pravé spojky Jíra a z brankářem vyražené střely vyslal tvrdou opakovanou střelu na hostující branku Ouedraoga, kterou také hostující Horek vyrazil.

Ve 14. min. se dobře uvolnil v pravé spojce ve vápně hostí Svoboda, ale jeho ostrá střela z 8 metrů z úhlu šla podél hostující branky do autu.

V 16. min. si situaci zopakoval Svoboda, ale opět z úhlu, tentokrát z levé strany po autu Hanouska, vystřelil z 8 metrů křížnou střelu mimo hostující branku.

Po dlouhém výkopu hostujícího brankáře Horka ve 22. min. posoudil rozhodčí Pechanec zákrok Preislera jako faul na útočníka Škulinu. Hosté pak z následného trestného kopu z 21 m technickou střelou Málka levou nohou přes zeď k pravé tyči vyrovnali na 1:1.

Duklu tento vyrovnávací gól zdravě „nakopl“ a hned za tři minuty na to po pěkné akci po pravé straně mezi Maričem, Farkašem a Jírou, který přihrávkou z pravé spojky našel na malém vápně nekrytého Sklenáře, se střelou ze 6 metrů do odkryté branky dostala opět do vedení – 2:1.

Dukla v této fázi stačila pokrýt pokusy hostí o ohrožení branky Dukly, několikrát za cenu rohového kopu, které sice hosté zahrávali nebezpečně kapitánem Suchanem, Komárkem P. nebo Komárkem J. , ale obrana Dukly stačila nebezpečně zahrávané míče odvrátit.

Dukla se snažila pestrou kombinační hrou přehrát hostující tým a výsledek se dostavil ve 34. minutě, kdy Jíra z odraženého míče získal v poli míč, přihrál doprava na Fretingera, který vrátil nabíhajícímu Jírovi a ten si obhodil pravého obránce, následně pravého stopera a své sólo zakončil přesnou střelou ze 17 metrů po zemi kolem bezmocného brankáře Horka a zvýšil na 3:1 pro Duklu.

Dukla se neuspokojila a hned za půldruhé minuty zvýšila po další pěkné akci na 4:1, to když z odražené střely hostí zblokované Hrazdírou získal míč na půli v souboji s hostujícím pr. obráncem Komárkem pozorný Svoboda, přešel s míčem z levé strany na prostředek našel v pravém křídle nabíhajícího Jíru a ten přihrávkou po zemi našel na malém vápně opět nekrytého Sklenáře, který do odkryté branky akci gólově zakončil.

Ve 40. minutě si Dukla vytvořila další gólovou příležitost, to když po kolmém míči Preislera z vlastní poloviny do pravého křídla na Jíru přihrál Jíra na prostředek Sklenářovi, který se uvolnil přes bránícího stopera Fialu, ale z následné střely nastřelil ze 14 metrů jen hostujícího brankáře Horka.

Některé pěkné akce Dukly skončily ofsajdem, bylo tomu tak i ve 42. minutě, když po vyšachování hostující obrany šel sám na brankáře Sklenář, a po odmávání ofsajdu ještě vystřelil, za což dostal žlutou kartu.

Ještě v poslední minutě prvního poločasu po křížném pasu Preislera na Farkaše se snažil Fakraš střelou ze 14 metrů z levé spojky překvapit hostujícího brankáře, ale Horek se nenechal překvapit a pohotovou střelu chytil.

Do druhé půle hosté vystřídali pravou stranu obrany a zálohy P. Komárka nahradil Tupý a Bardu Bozděch. Dukla zatím nestřídala.

Po přestávce hosté se snažili změnit dění na hřišti, čerství hráči vyztužili obrannou fázi, ale Dukla se snažila rozmanitou hrou hosty zatlačit na jejich polovinu. To se Dukle podařilo hosty ve druhém poločase k ničemu nepustila. V 51. min. dobře po kombinaci po pravé straně Fretiniger – Svoboda pronikl do vápna hostí Svoboda, ale v rychlosti se dostal s míčem za brankovou čáru.

V 53. min. vystřelil prudce hostující kapitán Suchan z 23 metrů, střela skončila 3 m vedle branky Dukly.

Dukla pak již v 56. minutě zvýšila na 5:1 po křížné přihrávce Preislera do levého křídla, kde si výborně v běhu zpracoval míč Jíra, dostal se za hostující obranu a z rohu malého vápna s přehledem vsítil svůj druhý gól v zápase.

V 67. min. střílel nebezpečně z pravé spojky Patrik Svoboda , brankář hostí nadvakrát chytil.

Dukla v 60. min. vystřídala v útoku Sklenáře Pavlem Čapkem, v 68. min. v záloze Farkaše Skálou a v 74. min. v útoku Svobodu Heráněm. Mezitím hosté v 70. min. vystřídali útočníka Dvořáka Surovčíkem.

Poslední slovo v zápase patřilo v 90. minutě Dukle, která po zastavení Jírou protiútoku hostí vedeného levým obráncem Málkem, zakombinovala přes Hrazdíru na Skálu, který našel v levém křídle nabíhajícího Čapka a ten po průniku po brankové čáře našel „proti noze“ na rohu malého vápna Heráně, který se zpravidla v těchto situacích nemýlí a zvýšil ze 6 metrů na konečných 6:1 pro Duklu.