Juniorka remizovala v Plzni

31. 10. 2016 | Redakce

Byl to vyloženě zápas dvou poločasů. Díky dvěma přesným zásahům Brabence a jedné trefě Manzii vedla Dukla po prvním dějství o tři branky. Bohužel Viktoria dokázala zlepšenou hrou v závěru utkání vyrovnat a tak si oba týmy body rozdělily rovným dílem.

12. kolo, pondělí 31. 10. 2016, 13:00, Luční
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
3:3
(0:3)

Viktoria Plzeň: Luhový – Vukajlovič, Teršl, Novák, Hlavatý, Hašek, Brožík, Kopřiva (80. Havel), Suchan, Sedláček, Matějka
Dukla Praha: Hroššo – Hájek, Barták, Kaník, Preisler, Luong Nguyen, Kozel (56.Vlček), Brejcha, Brabenec (70. Šahini), Vopat (73. Douděra), Manzia (66. Gábor)
Branky: 62. Teršl, 75. Hlavatý, 89. Teršl – 9. a 43. Brabenec, 39. Manzia.
ŽK: 29. Novák, 33. Vukajlovič.
Rozhodčí: Ardeleanu – Ratajová, Kožár.

Dukla se ujala vedení hned po devíti minutách hry. Luong si naběhl na parádní kolmici mezi obránce a následně předložil balon nabíhajícímu VOJTĚCHU BRABENCOVI, který pohodlně poslal míč do prázdné plzeňské brány. Následně se hnal kupředu Manzia. Střela útočníka Dukly pořádně protáhla Luhového v brance domácích. Ve 22. minutě vyústil rychlý brejk hostů v příležitost Vopata, jemuž ale dokázal zmenšit střelecký úhel plzeňský gólman, načež pálil dukelský kapitán pouze do boční sítě. Po půlhodině hry zahrozila i Plzeň, když Matějkova střela minula tyč hostující brány pouze o decimetry. Šest minut před koncem poločasu zvýšili Pražené na 2:0. Po chybě jednoho z plzeňských obránců se do úniku dostal BIDJE MANZIA, který dobře vystihl malou domů a následně lehce přehodil vyběhnuvšího brankáře Luhového. Do konce poločasu přidala Dukla ještě jednu branku. Manzia potáhl míč až k vápnu soupeře, kde ho předložil VOJTĚCHU BRABENCOVI, který si zasekl míč a chytrým obstřelem překonal Luhového.

Zkraje druhé půle se nádherná Preislerova střela zatočila okolo zdi a nakonec proletěla těsně vedle spojnice břevna a tyče. Hned vzápětí si mohl připsat hattrick Brabenec, který tváří v tvář gólmanu Luhovému poslal míč nakonec těsně vedle pravé tyče. Viktorka snížila v 62. minutě. Centr do vápna prodloužil v chumlu jeden z domácích hráčů na zadní tyč, kam si naběhl Jakub Trešl a hlavou se postaral o první přesný zásah svého týmu. O čtvrt hodiny později stáhli domácí rozdíl ve skóre na jediný gól. Matějkovi vrátil do vápna odražený míč a oslovil tak Michala Hlavatého, jemuž stačilo pouze nastavit nohu na malém vápně. Minutu před koncem se domácím podařilo vyrovnat. Centr do vápna si našel na zadní tyči Jakuba Trešla, který hlavičkou poslal míč za záda bezmocného Hrošša. Po rozehrání měla Dukla šanci vrátit vedení na svou stranu, avšak ukrytá střela těsně minula tyč domácí brány.