Juniorka remizovala v Liberci

18. 3. 2013 | Redakce

Utkání sousedů v tabulce vítěze nemělo. Naše juniorka si nakonec veze bod z Liberce za bezbrankovou remízu.

22. kolo, pondělí 18. 3. 2013, 13:00, Sokol Doubí
Slovan Liberec Slovan Liberec
0:0
(0:0)

Slovan Liberec: Zoul - Coufal, Patka, Lukes, Beníšek - Dydowicz, Krystan - Kmoníček, Leibl (57. Bouška), Drobílek - Komenda.
Dukla Praha: Tetour - Jeřábek, Juroška, Podkul, Hrazdíra Štěpán - Micka (74. Hrazdíra Šimon), Milec (77. Grafnetr), Fryčer - Čapek, Svoboda, Kunič (60. Kotlík).
Rozhodčí: Vaňkát - Košec, Martínek. ŽK:25. Lukes (LIB), 62. Beníšek (LIB), 77. Kmoníček (LIB) – 29. Kunič (DUK), 44. Frycer (DUK), 55. Micka (DUK).

První střelu Dukly měl Juroška, ale jeho pokus skončil nad libereckou brankou. Ve 13. minutě se ozval i Liberec, Coufalova hlavička však skončila těsně nad brankou Tetoura. První výraznou šanci zápasu měl Čapek! Z malého vápna ale přestřelil. Po úvodní půlhodině byla hra vyrovnaná.

Ve 33. minutě hlavičkoval Kunič, jenže jeho pokus šel opět nad. O několik minut později zahrávala Dukla dva rohové kopy po sobě, žádná větší šance z nich nebyla. První poločas tedy skončil bezbrankovým stavem.

Druhé dějství začalo opatrně, po několika minután zahrávala Dukla rohový kop, domácí obrana jej ale odvrátila. Následujících 25 minut bylo bez výraznější gólové šance. V 66. minutě sice utekl obraně Dukly Dydowicz, ale jeho pokus skončil nad Tetourovou brankou.

Ani v posledních deseti minutách se obraz hry neměnil, oba týmy měly k zisku tří bodů stejně daleko. Bezbrankový stav mohl změnit v 83. minutě Svoboda, to by ovšem nesměl liberecký gólman předvést skvělý zákrok a míč vytěsnit mimo svou branku. Další šance už nepřišla a utkání tedy skončilo 0:0.

Jaroslav Peřina: Přijeli jsme do Liberce po dvou utkáních, kde jsme obdrželi sedm branek a žádnou nevstřelili. Jako taktický záměr jsme si proto dali zvládnout utkání s nulou na kontě, abychom se měli od čeho odrazit a mohli začít pracovat tak, jak chceme a potřebujeme. To jsme splnili, protože soupeř se, krom pár šancí v prvním poločase, k zakončení téměř nedostal. V utkání jsme měli problém s rozehrávkou především v prvních 25 minutách, nicméně v druhém poločase zavládl u kluků klid, začali řešit rozehrávku správně a vytvořili si tři/čtyři šance, z kterých jsme mohli vstřelit branku. K tomu, abychom ji vstřelili, nám ale stále trošku chybí štěstí v zakončení nebo finální přihrávce, kde nám chybí dva/tři kroky k tomu, aby balón skončil v brance. Ač to tedy skončilo 0:0, jsem s výsledkem spokojený a ve druhém poločase i s předvedenou hrou."