Juniorka remizovala s loňským mistrem z Teplic

12. 8. 2018 | Redakce

Zápas 4. kola Juniorské ligy rozehrály lépe Teplice. Dukla dokázala dvěma góly v prvním poločase otočit, těsně před koncem zápasu ale Teplice vyrovnaly a týmy si rozdělily po bodu.

4. kolo, neděle 12. 8. 2018, 10:15, Kazín
2:2
(2:1)
TepliceTeplice

Dukla Praha: Czehowsky - Schneider (46. Šolaja), Kosík, Mašek, Burget - Kott, Korček, Vyleta (46. Lauko) - Preisler, Kubů (65. Janko), Bezdička.
Teplice: Němeček – Vobecký, Hruštinec (C), Díaz, Trubač (59. Dobiáš), Vepřovský, Kodad, Ondrášek (61. Kormunda), Matkovič, Mustafič, Válek (62. Moncevičs).
Branky: 36. Kott, 39. Mašek - 20. Mustafič (pen.), 87. Mustafič.

Ve 4. minutě Patrik Czehowsky poprvé v zápase úspěšně zasahoval. V páté minutě vystřelil dukelský David Bezdička, tentokrát byl úspěšný teplický brankář Němeček. A zatímco v první desetiminutovce byly o něco aktivnější Teplice, v té druhé pomalu začala dominovat Dukla. To se změnilo v 19. minutě – Filip Korček fauloval v pokutovém území a rozhodčí nařídil pokutový kop pro Teplice. K penaltovému puntíku se postavil Benjamin Mustafič a prudkou ranou propálil Czehowského, 1:0 pro Teplice. Hosté si další šanci vypracovali hned ve 21. minutě, balon ale proletěl kolem dukelské brány. Ve 27. minutě srazila naše obrana teplickou ránu na rohový kop, z nějž hosté naši bránu neohrozili. Ve 31. minutě letěl pokus Teplic sice mimo bránu, bylo ale zřejmé, že hosté získali převahu. Ve 36. minutě se ale Dukla vymanila z tlaku, kapitán Tomáš Kott se trefil přesně a vyrovnal na 1:1, skóroval už ve druhém zápase po sobě. Zároveň se jednalo o první branku, kterou obhájci titulu Teplice v tomto ročníku Juniorské ligy obdrželi. Vstřelená branka nás povzbudila a ve 39. minutě Radovan Mašek otočil na 2:1, což bylo i skóre, se kterým se odcházelo do kabin.

Úvod druhého poločasu příliš napětí nepřinesl. V 54. minutě letěla střela Teplic mimo bránu, Czehowsky nemusel zasahovat. Po rohovém kopu hosté v 59. minutě zakončovali opět nepřesně. V 62. minutě už si Czehowsky na balon sáhl a úspěšně si s ním poradil. V 69. minutě poprvé ve druhém poločase zahrozila i Dukla, brankář Němeček střelu Šolaji vychytal. A v 74. minutě zasahoval Němeček znovu, tentokrát proti Bezdičkovi. Dlouho to vypadalo, že Dukla už si vedení udrží a dojde si pro vítězné tři body, v 87. minutě ale Teplice rozehrály přímý volný kop, po němž vyrovnaly. Ke standardce se postavil Benjamin Mustafič a s pomocí teče dostal balon do brány. Zápas skončil za stavu 2:2, Dukla získala jeden bod do tabulky.

Richard Polák: "Do chvíle,než jsme inkasovali branku, bylo utkání zcela vyrovnané a obrany hrály pozorně. Po obdržené brance jsme na patnáct minut úplně vypadli z tempa a soupeř nás zatlačil před naše pokutové území. Nic vážnějšího jsme však řešit nemuseli. Paradoxně jsme to byli my, komu se podařilo skórovat, kdy si před pokutovým územím narazil míč Kott s Preislerem a první jmenovaný se trefil znamenitě. Obraz hry se do konce poločasu změnil v náš prospěch, což jsme umocnili další vstřelenou brankou, kdy si na centr po rohovém kopu naběhl Mašek a střelou z prvního dotyku překonal gólmana hostí podruhé. Ve druhém poločase jsme byli my aktivnějším týmem, chyběla nám však větší efektivita v zakončení. Toho využil dokonale soupeř, když jsme mu nabídli v samém závěru standardní situaci, po které padl vyrovnávací gól."