Juniorka remizovala s Viktorií Plzeň

25. 3. 2013 | Redakce

V mrazivém odpoledni nastoupila na umělé trávě ZŠ Mikulova naše juniorka proti sousedovi v tabulce - plzeňské Viktorce. Díky prvnímu dějství, kdy padly celkově 4 branky, se soupeři rozešli s nerozhodným výsledkem 2:2.

23. kolo, pondělí 25. 3. 2013, 14:00, UMT Mikulova
2:2
(2:2)
Viktoria PlzeňViktoria Plzeň

Dukla Praha: Tetour – Juroška, Jeřábek, Podkul, Hrazdíra – Micka, Milec (78. Graftner), Farkaš – Čapek, Svoboda (87. Solař), Kotlík.
Viktoria Plzeň: Mandous – Lukeš, Chocholoušek, Růžička, Libotovský – Hradecký (79. Mandula), Domabyl, Vondráček (70. Hrdlička) – Pernglau, Kůžel, Hošťálek.
Branky: 20. Čapek, 36. Svoboda – 28. Kůžel, 39. Domabyl ŽK:64. Libotovský (PLZ)Rozhodčí: Kubr – Štěrba, Koval.
Diváci: 50

Trenér Peřina vyřkl před zápasem přání, aby jeho svěřenci byli více produktivní a to se málem povedlo již v páté minutě, Farkaš ale v dobré příležitosti branku přestřelil. .

Ve 20. minutě již přišla gólová radost domácích, kapitán Čapek se postavil k přímému kopu a střelou přes zeď otevřel skóre utkání - 1:0 pro Duklu! Hosté mohli odpovědět na úvodní branku hned vzápětí, ale brankář Tetour chytil nebezpečný centr do své náruče. Chvíli poté zahrávala Dukla další standardku, Čapek nestřílel, nýbrž se pokusil zahrát signál společně s Mickou, ten ale nevyšel podle představ ofenzivních hráčů Dukly.

Ve 30. minutě bylo bohužel vyrovnáno, Kůžel se za vápnem dostal k míči a překonal Tetoura - 1:1. Ve 34. minutě střílel Lukeš z hranice šestnáctky, domácí brankář zůstal ale pozorný. První poločas byl opravdu bohatý na góly. Během krátké chvíle padly branky na obou stranách. Nejprve se prosadil domácí Svoboda - 2:1, ale hosté takřka vzápětí vyrovnali na 2:2. Další branka v prvním dějství nepadla a hráči tak odešli do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal rohem Plzně, po němž vznikl závar v domácí obraně, naštěstí z toho ale nebyla žádná vážnější příležitost. O pět minut později přišla nebezpečná šance hostujícího celku, Perglau přehodil brankáře Tetoura, naštěstí ale vykopl míč do bezpečí Farkaš! V 67. minutě se dostal ke střele Čapek, jenže Mandous byl proti a jeho přízemní pokus chytil. V dalších minutách se hrálo spíše ve středu pole.

Ve druhém poločase nakonec žádná branka nepadla a tak utkání mezi Duklou Praha a Viktorií Plzeň skončilo nerozhodně – 2:2.

Jaroslav Peřina: "Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, kdy jsme v podstatě splnili vše, co jsme splnit měli. Bohužel jsme dokázali udělat i dvě individuální chyby, za které nás soupeř potrestal. A dovolím si říct, že to byli jediné dvě individuální chyby za první poločas. Bohužel, stalo se. Ve druhém poločase jsme se přestali prosazovat, byli jsme soupeřem nuceni hrát na rychlé protiútoky a kdybychom v tu chvíli některé situace vyřešili lépe, mohli jsme vyhrát. Jednu velkou šanci měl Kotlík a druhou Farkaš a je jen škoda, že jsme ty akce nedokázali protlačit až do brány. Celkově bych řekl, že výkon od zápasu s Olomoucí má vzrůstající tendenci a já doufám, že se to nadále ponese na podobné vlně, a že další zápasy odehrajeme tak, abychom si mohli zakřičet v kabině."