Juniorka remizovala s Jihlavou

25. 2. 2013 | Redakce

Utkání mezi Duklou a Vysočinou se neslo ve znamení dvou rozdílných poločasů, v tom prvním Dukla vyhrála 4:0, ale stejný počet branek dokázali vstřelit hosté ve druhém dějství. Zápas tak skončil remízou 4:4.

19. kolo, pondělí 25. 2. 2013, 14:00, UMT Mikulova
4:4
(4:0)
JihlavaJihlava

Dukla Praha: Štěpánek - Grafnetr, Jeřábek, Hrazdíra, Ilko - Acosta (59. Micka), Fryčer (82. Milec), Farkaš - Čapek, Kotlík (46. Kunič), Svoboda.
Jihlava: Matiášek - Kryštůfek, Marák (46. Vonásek), Fadrný, Šilinger - Vacek, Urbánek - Koudelka (63. Kavka), Zeman (46. Šuta), Košulič (90. Cipruš) - Kučera.
Branky: 8. Farkaš, 23. Kotlík, 37. Farkaš, 41. Jeřábek - 56. Kučera, 62. Košulič, 64. Kavka, 78. Kavka. ŽK: 79. Urbánek (JIH). Rozhodčí: Orel - Arnošt, Hock. Diváci: 50.

Utkání začalo pěkně zostra, hned v první minutě chybně rozehrál Ilko, Kučera toho využil, kdy střílel téměř z malého vápna, ale Štěpánek byl pozorný. V první pětiminutovce dal o sobě vědět ještě dvakrát Kučera, posílal do vápna dva nebezpečné centry, ale ani jeden Jihlava nevyužila.

Začátek utkání přinesl opravdu zajímavou podívanou, což potvrdil Farkaš, který se v 7. minutě prosadil střelou k pravé tyči - 1:0! V 10. minutě to už mohlo být 2:0, ale brankář Matiášek podržel hosty skvělým reflexivním zákrokem při dorážce Čapka

Dukla byla nadále aktivní, ale Čapek, resp. Kotlík se mezi tyče jihlavské branky netrefili. Po nich to zkoušel i Acosta, ale jeho skákavá střela skončila vedle pravé tyče. Ve 21. minutě zahrávala Vysočina tři rohové kopy po sobě, ovšem vyložená šance z toho nebyla. Dukla svou aktivitu potvrdila ve 23. minutě, kdy se prosadil po rohovém kopu Kotlík střelou k levé tyči - 2:0!. Hosté se v následujících minutách snažili zareagovat na nepříznivý výsledek, domácí obrana je ale do výraznější šance nepustila.

Ve 37. minutě to už bylo 3:0! Čapek vypálil štiplavý pokus, Matiášek vyrazil před sebe a dobíhající Farkaš měl již lehkou úlohu. Junioři Dukly pokračovali v galapředstavení - od čtvrté vstřelené branky hosty uchránil brankář Matiášek, který chytil gólovku Kotlíkovi. Jenže tlak Dukly neustoupil a o minutu později se prosadil Jeřábek - 4:0!

Ve druhém poločase trvalo 11 minut než mohli diváci vidět branku, naneštěstí pro hráče Dukly byl jejím střelcem jihlavský Kučera, který se prosadil střelou z hranice velkého vápna. Zápas začal mít podobu hokejového výsledku, Jihlava nejprve snížila na 2:4 po brance Košuliče a o dvě minuty později, tedy v 64. minutě, vstřelil gól Kavka - 3:4 z pohledu Jihlavy.

Jihlava cítila šanci na vyrovnání a začala být velice aktivní. Obrana Dukly si ale byla vědoma hrozby čtvrté branky a pracovala obětavě. Bohužel noční můra druhého poločasu byla dokonána v 77. minutě, kdy klub z Vysočiny vyrovnal na 4:4 a to po Kavkově střele přes zeď.

Následovaly dva rohové kopy hostů, domácí se ale naštěstí ubránili. V 84. minutě trefil jihlavský Urbánek dokonce tyč Štěpánkovy branky! Tempo utkání bylo s přibývajícími minutami větší a větší, v 86.minutě nevyužil 100% šanci Petar Kunič.

Ač byl závěr utkání opravdu infarktový, tak další branka už nepadal a zápas skončil nerozhodným výsledkem 4:4.

Jaroslav Peřina: "Dnešní utkání se dá krásně rozdělit na dva poločasy. První byl fantastický, hráli jsme přesně to, co jsme chtěli, měli jsme tam povedené akce, krásné šance, dali jsme čtyři góly. Nechci říct, že nás to přímo uspokojilo, ale do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že budeme hrát stejně, ale bohužel soupeř poměrně dobře bránil, my hru hodně otevřeli a třikrát jsme dostali z brejkových situací branku. Čtvrtá padla ze standardní situace. Takže spokojený jsem určitě s množstvím vytvořených střeleckých šancí, ale nespokojený s tím, že dostaneme čtyři góly za poločas."