Juniorka remizovala s Bohemians

12. 11. 2018 | Redakce

První zápas této sezony, který proběhl na umělé trávě na Julisce, sehrála dukelská juniorka v pondělí odpoledne proti Bohemians. Soupeř šel z pokutového kopu rychle do vedení, Dukla ve druhém poločase otočila, zápas ale nakonec skončil remízou.

15. kolo, pondělí 12. 11. 2018, 14:00, UMT Juliska
2:2
(0:1)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Dukla Praha: Šťovíček – Schneider (67. Trávníček), Kosík, Mašek, Šolaja – Mentberger, Kott, Vyleta (67. Kovernikov) – Janko, Kubů, Kolman (73. Vilímek).
Bohemians 1905: Kouba – Lehovec (75. Osmančík), Václavík, Hlinák, Vodháněl, Buneš, Horizrál, Vetešník (81. Růžička), Vrána (66. Melíšek), Le Tuan, Begič.
Branky: 50. Kolman, 68. Trávníček - 3. Vetešník (pen), 78. Vetešník (pen). ŽK: 64. Schneider, 80. Janko, 87. Mentberger – 49. Václavík. Rozhodčí: Váňa – Vitner, Vaňkát.

Start se Dukle vůbec nepovedl, už ve 3. minutě šli hosté do vedení. Vinou faulu Dukly v pokutovém území nařídil rozhodčí pro Bohemians penaltu, kterou s přehledem proměnil Jan Vetešník, Dukla se tak od začátku musela snažit dohnat jednogólové manko. V 6. minutě vyslala první střelu na bránu, po nahrávce od Davida Šolaji hlavičkoval z levé strany Vojtěch Kolman, brankář Bohemians Marek Kouba ho ale vychytal. O dvě minuty později přišla vyložená gólovka – v situaci jeden na jednoho se před brankářem hostů objevil Kristian Janko, zakončení ale nevyřešil dobře a skóre se neměnilo. Střela po rohovém kopu Bohemians proletěla ve 13. minutě vedle naší brány. Ve 25. minutě se Dukla usadila na polovině soupeře, z převahy vytěžila přímý volný kop a následně hlavičkový pokus Matyáše Kubů, který letěl nad bránu. Po rohovém kopu Dukly ve 32. minutě se o dorážku pokoušel Dominik Vyleta, jeho střela ale trefila jen nohy hostující obrany. Roh Bohemians o dvě minuty později nás nijak neohrozil. Nebezpečnou střelu vyslal na bránu Bohemians Kristian Janko ve 40. minutě, brankář byl pozorný. Jen se štěstím a za pomoci obránců neinkasoval ve 45. minutě Jan Šťovíček, první poločas skončil 1:0 pro hosty.

Druhý poločas ale Dukla zahájila skvěle. V 50. minutě si po pravé straně nabíhal Vojtěch Kolman, dostal přihrávku do vápna a krásnou střelou vyrovnal na 1:1, brankář neměl šanci. Dukla byla hodně dravá a hnala se do útoku. V 57. minutě brankáře hostů prověřil Karel Schneider, další gól z toho ale nebyl. Prudká rána Matyáše Kubů v 67. minutě do brány neprošla, i když nadělala brankáři Bohemians velké problémy. V 68. minutě už se ale Dukla radovala. Lukáš Trávníček se probojoval do malého vápna po levé straně, balon poté umístil přesně pod břevna a Dukla vedla 2:1. A těsně vedle letěla střela Matyáše Kubů v 72. minutě. V 74. minutě byl v šanci Jan Vodháněl, jeho střela ale byla slabá. Nadvakrát se zaskvěl brankář Dukly v 76. minutě a udržel naději na tři body. V 78. minutě ale kopali Bohemians už druhou penaltu v zápase, bohužel opět úspěšně a opět byl střelcem Vetešník. Bylo vyrovnáno na 2:2. V 82. minutě vyškrábl Šťovíček pokus Bohemians z přímého volného kopu. Do konce zápasu se nikomu změnit skóre nepodařilo a tak se dělil bod za remízu.

Tomáš Kulvajt: "Úvod byl z naší strany nepovedený, když jsme inkasovali hned ve třetí minutě z penalty po nešťastném faulu. Přes herní převahu a množství šancí se nám podařilo vyrovnat až v úvodu druhého poločasu po rychlé akci zakončené přesnou střelou Kolmana. Branka nám ještě více pomohla a po akci dvou střídajících hráčů nás poslal do vedení Lukáš Trávníček. V dalším průběhu jsme měli dvě dobré šance skóre navýšit, což se nám bohužel nepodařilo a naopak jsme znovu inkasovali z penalty. V závěru měly oba týmy možnost převážit skóre na svou stranu, ale další branka již nepadla. V sedmdesáti minutách jsme byli aktivnějším týmem, závěr naopak patřil více klokanům."