Juniorka proti posílené Spartě nebodovala

3. 11. 2014 | Redakce

Mladíci Dukly nastoupili na Strahově proti Spartě, která byla posílena o pět hráčů ze svého ligového kádru. Na průběhu hry to ale nebylo příliš znát a junioři z Julisky bojovali o body do poslední minuty. Derby rozhodl v 84.minutě Mareček, který proměnil pokutový kop.

17. kolo, pondělí 3. 11. 2014, 13:00, TC Strahov
Sparta Praha Sparta Praha
2:1
(1:0)

Sparta Praha: Štěch - Kadlec, Matějka, Toml, Hovorka - Špaček (70.Kitanovič),, Vacek (81.Mejdr) , Kulhánek, Mareček, Přikryl (60.Čavoš) - Bednář (65.Surmaj).
Dukla Praha: Vávra – Kluk, Reiter, Toman, Schindler (65.Kulikov) - Tetour, Brejcha, Bezpalec (76.Volek) - Vopat, Bezdička (86.Cvrček), Zoubek
Branky: 41. Vacek, 84. Mareček (pen.) – 69. Bezdička. Rozhodčí: Bílek – Mokrusch, Ulrich.

V tréninkovém centru na Strahově viděli diváci první větší šanci až v 18.minutě. Bezdička přesně našel Zoubka, tomu se ale nepodařilo zakončit a pokračující akci vzal na sebe Vopat, ovšem jeho střela nakonec mířila vedle. Hned o minutu později střílel Bezpalec, ale i jeho pokus minul brankovou konstrukci. Po půlhodině hry se dostal do šance Bednář, jeho hlavička šla nejprve do země a míč se následně odrazil nad branku. Bohužel ke konci prvního dějství se dostal letenský celek do vedení. K míči se dostal osamocený Kamil Vacek, Vávra se ještě snažil zmenšit střelecký úhel, ovšem záložník Sparty si se šancí poradil a brankáře Dukly obstřelil.

Dukla byla Spartě i ve druhém poločase vyrovnaným soupeřem, což převedla i na skóre zápasu. V 69.minutě se totiž prosadil Bezdička, který v pádu svou střelu namířil přesně k levému růžku - 1:1! V 75.minutě vystřelil Moravec, ale Štěch si s tímto nebezpečným pokusem poradil. V 80.minutě se osmělil i Dino Kluk, jehož technická střela z rohu velkého vápna mířila do boční sítě. Bohužel proti Dukle, která byla v této fázi hry aktivnějším celkem, byla v 84.minutě nařízena penalta po faulu Reitera. Pokutový kop si vzal na starost Mareček a stanovil tak konečný výsledek utkání na 2:1.

Jaroslav Hynek: “Odehráli jsme maximálně vyrovnané utkání, kdy jsme o dobrý výsledek přišli šest minut před koncem utkání z pokutového kopu. Ale myslím, že jsme velmi dobře zvládli konfrontaci s nabitým kádrem Sparty a je to ještě cennější, že jsme to dokázali našim způsobem hry. Takže prohráli jsme 2:1, ale myslím, že kluky můžeme pochválit za to, jakou hru předváděli a jak byli odvážní. Dokázali jsme proti silnému soupeři vyrovnat a sahali jsme i po vítězství. Nicméně, fotbal je vždycky spravedlivý, nakonec jsme prohráli, takže otázka je, v čem tkví ta spravedlnost. Věřím, že tento kvalitní výkon nás zase posune dál a další zápasy zvládneme ještě lépe.”