Juniorka proti nováčkovi Třinci uspěla

26. 8. 2013 | Redakce

Po parádním vstupu a lehkém zaváhání v závěru prvního poločasu, který skončil 1:1, se Dukla pár minut před koncem utkání ujala vedení a zvítězila nad hostujícím Třincem 2:1.

7. kolo, pondělí 26. 8. 2013, 14:00
2:1
(1:1)
TřinecTřinec

Dukla Praha: Malý – Juroška, Begič (46. Reiter), Hrazdíra Štěpán, Preisler – Tetour, Hrazdíra Šimon (46. Milec) – Kolmistr (64. Vopat), Frycer (K) (73. Brejcha), Bartůněk (64. Kunič), Toman.
Třinec: Brych – Matoušek (84. Musiol), Samek, Preči, Byrtus (K) – Hála, Voves, Kyselý, Sporysz – Švábík (82. Machala), Christu.
Branky: 5. Toman, 84. Kunič – 38. Byrtus. ŽK: 28. Preisler (DUK), 65. Reiter (DUK) – 27. Matoušek (TRI), 68. Preči (TRI), 90+2. Voves (TRI). Rozhodčí: Bílek - Pilný, Trska.
Diváci: 85

Do utkání vstoupila lépe domácí Dukla. Už z prvního rohového kopu, rozehraného Bartůňkem, zakončoval z vápna Kolmistr. O minutu poději už hostujícího brankáře Brycha prostřelil Toman ránou ze středu hřiště - 1:0. Další minuty opět patřily spíše domácímu týmu. V 21. minutě skvěle rozehranou akcí Bartůňka se dostal do zakončení opět Toman, Brych ho tentokrát vychytal, stejně jako následnou střelu Fryčera po následném rohovém kopu. O dvě minuty později zakončoval z vápna opět Fryčer, Brych míč vyrazil a z následného centru Bartůňka už Dukla nic nevymyslela. Při náběhu poslední patnáctiminutovky prvního poločasu se převaha domácích zhoršovala, důkazem toho byla i chyba Begiče, který poslal slabou malou domů, z které mohl zakončit Švábík, Malý včasným výběhem nebezpečí zabránil, úspěšný byl i proti následné střele Vovese. Následoval rychlý protiútok Třince, když Švábík poslal přihrávkou do zakončení Vovese, jeho střelu z brankové čáry vyrazili domácí obránci. O šest minut později už hosté míč za brankovou čáru protlačili. Z centru vyrovnal "ránou z první" Byrtus. Do konce poločasu ještě stihl zakončit těsně vedle Švábík. Po prvním poločase tak odcházely oba týmy do kabin za remízového stavu 1:1.

Druhý poločas byl opatrnější a jeho první minuty se odehrávaly především ve středu hřiště. Největší šanci měl Matouš z týmu Třince, když se k němu, ve velmi slibné pozici, dostal z centru míč, který od něj nabral směr od domácí brány. V 73. minutě velmi pěkně Milec "lobnul" hostujícího obránce, aby nahrál nabíhajícímu Fryčerovi. Ten si míč dokázal zpracovat, nikoliv však vystřelit, Brych byl příliš rychlý a míč schoval ve svých rukavicích. Vzápětí přidal další střelu Toman, ta byla zblokována a hostující Třinec mohl jít do útoku. Střelu z úctyhodné dálky vyslal v další minutě Juroška, Brych měl jediné štěstí, že minula branku těsně kolem pravé tyče. Stejně nepřesná byla i rána Milce po přihrávce Brejchy. V 84. minutě mohl sám proti jednomu z hostujících hráčů skórovat Toman, jeho střela na vzdálenější tyč skončila po teči hostí v autu a kopal se rohový kop, který skončil dalším rohovým kopem, z kterého v nepřehledné situaci před brankou hostí dostrkal míč za brankovou čáru Kunič - 2:1. Do konce poločasu už žádný z týmů vyloženou šanci neměl, a tak utkání skončilo vítězstvím domácích 2:1.

Jaroslav Hynek hodnotí utkání proti Třinci: "Předpokládali jsem, že utkání sehrajeme ve větší kvalitě, kterou jsme dali pouze do prvních 20 minut a závěrečných 10 minut, kde jsme byli "hernější" a zvládali jsme lépe přechodové fáze, kde jsem se dostali do zakončení, dali obě branky a rozhodli o vítězství. Nicméně, hra mezi tím, byla především o bojovnosti, nedařilo se nám soupeře přehrát a překombinovat a spíše jsem ztráceli herní převahu. Soupeř naopak větší dravostí a tlakem se dostával více do hry a i do zakončení. Co se týče statistického hlediska, zde jsme byli jednoznačně lepší, ale co se týče herního, byli jsme daleko od toho, co bychom si představovali."