Juniorka proti Slavii nebodovala

25. 8. 2014 | Redakce

Juniorka nastoupila po čtyřech utkáních bez porážky k derby se Slavií, kde padla pouze jediná branka, bohužel do sítě Zdeňka Vávry a série neporazitelnosti Dukly tak skončila.

6. kolo, pondělí 25. 8. 2014, 17:00
Slavia Praha Slavia Praha
1:0
(1:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Slavia Praha: Soukup – Bejbl, Fialka, Kodr, Dostál (63. Kadavý) – Peterka (90. Pelikán), Hrubý, Salašovič (82. Fotr), Mysliveček "K", Hurka (53. Kuchta) – Diop
Dukla Praha: Vávra – Kulikov, Toman, Reiter (89. Troníček), Schindler – Bezpalec (63. Volek), Tetour, Brejcha - Bezdička, Albiach (63. Gajecký), Vopat
Branka: 45. Diop, Rozhodčí: Ardeleánu – Zeman, Šmakal. ŽK:30. Salašovič, 31. Hrubý, 32. Dostál – 49. Tetour, 56. Toman, 79. Brejcha

V 11. minutě přišla první vážnější střela utkání, nejprve se kopal rohový kop v podání Myslivečka a pokračující akci nakonec zakončil Bejbl, ovšem mířil nad. Domácí se drali do zakončení i o minutu později. Centr Dostála však adresáta nenašel a následné zakončení Hrubého se příliš nevyvedlo a skončilo vedle Vávrovy brány. Ve 20. minutě se ozvala i Dukla, Kulikov vyslal centr, který trefil domácí hráč a Soukup se k němu nedostal. Dorážka ale nepřišla, jelikož Dostál pohotově odkopl míč. V rozmezí 28. a 29. minuty přišly šance na obou stranách, nejprve Kodrova dělovka mířila těsně vedle, zanedlouho střílel i Tetour a Soukup musel zasahovat. Ve 36. minutě to zkusil Peterka, jeho střela nadělala Vávrovi menší problémy, ale míč udržel v bezpečí. Dukla ale bohužel dostala gól do šatny - na závěr prvního poločasu se hlavou prosadil Diop, který po centru Myslivečka poslal Slavii do vedení.

V 52. minutě se z pravé strany dostal k centru Hrubý, ve vápně bylo ale více hráčů Dukly, kteří míč odhlavičkovali mimo vápno. Ale byla to Dukla, která ve druhé půli převzala iniciativu. Bohužel dlouho nepřicházelo žádné zakončení. V 75. minutě přišla povedená akce sešívaných, Diop zpracoval míč pro Hrubého, který jej ihned vyslal do šance. Ale Vávra včas zareagoval. V 86. minutě mohla definitivně rozhodnout o své výhře Slavia. Z úhlu střílel Hrubý, který míč poslal pouze na přední tyč, pro dorážku si došel Fotr, který nejdříve trefil protihráče, posléze přestřelil. V utkání již ale další branka nepadla a Dukla podlehla v derby Slavii 0:1.

Jaroslav Hynek: Myslím, že jsme proti Slavii, stejně jako minule na tomto hřišti, podali velice slušný výkon. Vyrovnané utkání rozhodla jedna naše velká chyba ke konci prvního poločasu, kdy jsme neuhlídali po centrovaném míči náběh hráče. Do druhé půle jsem čekal, že Slavie v té kvalitě, kterou má, trošku víc přitlačí, ale pojali to víc takticky, defenzivně. Postavili na své polovině hluboký blok. My jsme se do toho snažili hrát, kluci hledali ten prostor, jakým způsobem se dostat do nějaké příležitosti, abychom s tím zápasem něco udělali. Nicméně nestalo se tak, nevytvořili jsme si žádnou šanci. Takže ta jedna příležitost Slavie rozhodla o výsledku utkání a tím pádem musím říct, že zaslouženě pro Slavii. Věřím, že příště to bude lepší a utkání zvládneme.