Juniorka prohrála ve Voticích

29. 10. 2011 | Redakce

O víkendu zajížděla Juniorka Dukly do Votic. Na místní Marilu Votice nestačila a prohrála 2:0.

12. kolo, sobota 29. 10. 2011
Votice Votice
2:0
(0:0)
Dukla Praha BDukla Praha B

Votice: Novák - Viskup, Faitl, Hejda, Bareš - Pilík, Mojdl (65. min. Macháček), Polodna (71. min. Rodriques), Walter - Veselý, Jurdík (78. min. Haas)
Dukla Praha B: Sobek - Freitinger, Preisler, Fitsay, Hrazdíra - Přeučil, Tenkl, Marič (71. min. Micka) - Pázler, Jíra (78. min. Čapek), Svoboda (60. min. Kmoch)
Branky: 51. Walter, 66. Jurdík. ŽK: 9. Jurdík.

První střeleckou příležitost si vypracovali domácí Votice po centru agilního Pilíka z pravé strany již ve druhé minutě, ale votický útočník Jurdík pálil z 9 metrů metr nad.

Mladíci Dukly zahrozili poprvé vážněji v 15.minutě, ale přečíslení domácí obrany čtyři na dva skončilo nepřesnou přihrávkou na Svobodu, který se atakovaný obráncem dostal při pokusu o kličku za brankovou čáru.

V téže minutě dostal domácí útočník Jurdík žlutou kartu za ztažení rukama unikajícího V. Přeučila na půli hřiště, čímž zastavil rozvíjející se rychlý protiútok Dukly.

Dukla se snažila o kombinační hru, ale v některých fázích první půle to byl domácí tým, který přesnou kombinací kontroloval hru a nebezpečně útočil zejména po pravé straně, odkud domácí pravý záložník Pilík posílal nebezpečné centrované míče do pokutového území Dukly, které pozorní obránci Dukly odvraceli, často však za brankovou čáru, z čehož rezultovalo množství rohových kopů domácích zahrávaných pravým záložníkem Pilíkem a nebo levým záložníkem Walterem.

Ve 22. minutě nebezpečně vystřelil domácí pravý záložník Pilík z pravé spojky ze 13 metrů, ale jeho prudká křížná střela skončila metr vedle branky Dukly.

Ve 27. min. po rohovém kopu zahrávaném Pilíkem zakončoval z 11 metrů v záklonu nad branku Dukly domácí stoper č. 3 Hejda.

Dukla zahrozila gólovou šancí vážněji v 36. minutě, když v levém křídle pronikl do vápna domácích J. Pázler, přihrávkou „pod sebe“ našel T. Tenkla a ten na malém vápně V. Přeučila, který ale v rozhodujícím okamžiku uklouzl a jeho střela ze 4 metrů skončila nad domácí brankou.

Když ve 40. minutě se P. Svoboda pokusil o střelu ze 17 metrů, se kterou neměl domácí brankář Novák problémy, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Důležitý moment zápasu přišel v 51. min., kdy domácí zahrávali trestný kop z půlky hřiště z pravé strany pravým obráncem č. 12 Viskupem kolmo do pravého křídla za linii obrany Dukly, kam si naběhl domácí útočník č. 14 Veselý, přešel přes bránícího Fitsaye a jeho následnou přihrávku na malé vápno zachytil T. Tenkl, který přihrával Jírovi, ale jeho předskočil domácí pravý obránce Viskup, odcentroval na hranici velkého vápna, kde domácí kapitán Polodna „prošlápl“ v souboji V. Přeučila, který zůstal na trávníku a míč se dostal do prostoru pravého křídla odkud odcentroval pravý obránce Viskup na bližší malé vápno, kde nadzdvihl míč hlavou útočník č. 14 Veselý a přetažený míč na vzdálené malé vápno se dostal na kopačky nekrytého levého záložníka č. 11 Waltera, který přízemní střelou ze 6 metrů prostřelil bránící hráče i brankáře Dukly a dostal domácí do vedení 1:0.

Dukla ve snaze vyrovnat poslala čerstvé síly do útočné vozby a vystřídala v 60. min. P. Svobodu J. Kmochem, domácí Votice vystřídali pak v 65. min. defenzivního záložníka č. 4 Mojdla Martinem Macháčkem (č.8).

V 66. min. se domácí dostali do dvoubrankového vedení, když po dlouhém výkopu z ruky domácího brankáře Nováka až před velké vápno Dukly, zblokoval odkop Fitsaye domácí kapitán č. 10 Polodna a pak bez rozmýšlení z odraženého míče z voleje z 24 m vystřelil horní falší domácí útočník č. 9 Jurdík a míč zapadl do šibenice překvapeného a bezmocného Sobka v brance Dukly, 2:0.

V 71. min. obě mužstva vystřídala další hráče, v domácím dresu, kapitána Polodnu, který „měl prsty“ v obou gólech domácích, nahradil s č. 15 Rodriquez a Dukla vystřídala v záloze M. Mariče J. Mickou.

V 75. min. po faulu domácího pr. záložníka Pilíka na J. Pázlera, zahrávala Dukla trestný kop z levé strany ze šířky velkého vápna, 23 m od branky, nebezpečnou ostrou střelu V. Přeučila na „zadní tyč“ pozorný brankář Novák chytil.

V 78. min. opět střídala obě mužstva, domácí vystřídali střelce druhého gólu, útočníka Jurdíka č. 17 Haasem a Dukla v útoku R. Jíru P. Čapkem. V závěrečném tlaku si pak Dukla vytvořila několik střeleckých příležitostí, např.

V 84. min. po pěkné kombinační akci Dukly a finální přihrávce V. Přeučila do vápna Votic v dobré střelecké pozici J. Kmoch z levé spojky z 8 metrů sám na domácího brankáře Nováka vystřelil přesně a prudce nad zemí k bližší tyči, brankář Votic však stačil v pádu špičkou kopačky ještě míč v pádu vykopnout.

V 86. min. po přihrávce J. Micky z pravé strany prudce vystřelil ze 14 metrů J. Pázler, brankář Novák s obtížemi nadvakrát polovysokou střelu chytil.

Kdy potom další dva střelecké pokusy V. Přeučila z 19 metrů ve 42. a 45. min. skončila nad brankou domácích, odjela Dukla s dvoubrankovou prohrou.

Mladíci Dukly ve Voticích sehráli průměrný zápas., Zejména v první půli chyběl klid a odvaha v rozehrávce ze zadních řad, takže domácí kontrolovali střed hřiště a Dukla se před domácí branku dostávala sporadicky. Ani akce domácích však nebyly nebezpečné, protože, obrana Dukly stačila na pokusy domácích včas zareagovat, i když několikrát za cenu rohových kopů.

Ve druhé půli se Dukla při rozehrávce zlepšila, ale inkasovala v prvních dvaceti minutách dva góly po jednoduchých rychlých akcích domácích, a sama se i přes převahu, kdy domácí již neotevírali hru a neatakovali rozehrávku Dukly, v poslední dvacetiminutovce gólově neprosadila.

Stosedmdesát diváků vidělo pro domácí příjemnou podívanou, podloženou dvěma brankami, v oboustranně férově odehraném utkání, které dobře rozhodoval arbitr Hrkal s asistenty Benediktem a Němcem.