Juniorka prohrála v Teplicích

28. 9. 2015 | Redakce

Souboj třetích Teplic se sedmnáctou Duklou se dlouho nevyvíjel podle papírových předpokladů, když téměř celý první poločas nepadl jediný gól. V druhé půli ale domácí potvrdili roli favorita a nakonec porazili Duklu 4:0.

10. kolo, neděle 27. 9. 2015, 10:30, Dubí - Pozorka
Teplice Teplice
4:0
(1:0)

Teplice: Skalák – M. Richter, Svoboda, D. Richter, Česlák (68. Djordevič), Bílek, Kodeš, Strada (68. Softič), Výborný (87. M. Procházka), D. Procházka (56. Martirosyan), Krátký (74. Hynek).
Dukla Praha: Vávra – Mejdr, Troníček, Bohánek, Kozel - Bezpalec (56. Hajdarevič), Farkaš, Jakab (56. Cvrček) - Cabejšek (46. Hájek), Beneš, Havlíček (65. Šahini).
Branky: 43. a 52. Výborný, 65. Farkaš (vl.), 83. D. Richter. Rozhodčí: Lerch – Myška, Ratajová. ŽK: Kozel, Jakab, Hajdarevič.
Diváci: 80

Prvním poločas nabídl rychlou hru, která se přelévala ze strany na stranu. I přes větší množství rohových kopů, především na straně domácích Teplic, k vážnějšímu ohrožení jedné či druhé brány ale dlouhou dobu nedošlo. Až krátce před poločasovým hvizdem se skóre přeci jen měnilo, když teplický Výborný dostal přihrávku do pokutového území, kde obešel dva obránce i brankáře a skóroval do prázdné brány.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí. Po sedmi minutách slavili další gól, prosadit se proti Vávrovi dokázal autor první branky Výborný. Tepličtí v náporu pokračovali a v pětašedesáté minutě se radovali z další změny stavu. To když si dukelský Damián Farkaš nešťastně srazil přihrávku do vlastní brány. Od té doby byl zápas už v jasné režii Teplic a hostující Dukla se už na nic vážnějšího nezmohla. Naopak v 83. minutě navýšil na 4:0 domácí Richter. Krátce před koncem utkání ještě hrozil Djordevič, ale trefil pouze břevno Vávrovi brány.

Libor Pala: "Začali jsme s menším respektem, ale po první čtvrthodině se hra vyrovnala a byli jsme schopni pohybem a presinkem narušovat soupeřovu hru, takže až do poločasu jsme viděli zajímavý fotbal. Bohužel po individuální akci soupeře jsme inkasovali do prázdné brány po obejíti obránce i brankáře. Do druhé půlky se bohužel Dukla dostala pod tlak a začala kupit chyby a inkasovala v 52., 65. a 83. minutě. Soupeř, když vystřídal hráče ze zahraničí, začal viditelně vyhrávat osobní souboje a naši mladí hráči se tak dostávali do úzkých. Teplice byly silově a rychlostně nejlépe vybavený soupeř z prozatímních oponentů."