Juniorka prohrála v Plzni

11. 11. 2013 | Redakce

Juniorka bohužel nenavázala na dobré výsledky, které ve vzájemných duelech s Plzní doposud měla a prohrála 6:0. Čtyři branky dostala ve druhém poločase.

19. kolo, pondělí 11. 11. 2013, 14:00, Stadion v Luční ulici
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
6:0
(2:0)

Viktoria Plzeň: Šiman – Mandula (80. Krčál), Hamerník, Mlynařík, Kovařík, Lukeš, Hradecký (83. Hradecký), Růžička, Hrdlička (80. Hvězda), Libotovský, Veselinović (67. Marianus).
Dukla Praha: Němčanský – Juroška, Begič, Ksandr,Preisler - Milec (75. Mazlouf), Brejcha, Tetour - Kolmistr (67. Bartůněk), Kunič (46. Toman), Vopat (75. Frycer).
Branky: 5. Mandula, 19. Hamerník, 70. Hradecký, 75. Hrdlička, 80. Lukeš, 82. Hvězda. ŽK: 71. Hamerník. Rozhodčí: Hock – Mokrusch, Szikszay

Do utkání měla lepší vstup Plzeň a to díky rychle vstřelené brance. Už v páté se prosadil střelou po zemi Dominik Mandula - 1:0. Dukla mohla reagovat bezprostředně po brance Plzně, ale střela hostů se otřela o tyč. Plzeň se po dvaceti minutách hry dostala již k dvoubrankovému vedení, druhý gól měl na svědomí Jakub Hamerník.

O deset minut později střílel Tetour, ale z velké dálky pálil nad. Ve 39.minutě přišla velká šance Dukly. Hosté si rychle vyměnili míč a nakonec Šiman zachraňoval Plzeň od inkasovaného gólu až na brankové čáře.

Po osmi minutách hry ve druhé půli nastřelili junioři z Julisky tyč! V 58.minutě podržel Duklu Němčanský, který vychytal Hamerníkovu střelu. Bohužel po sedmdesáti minutách vstřelila Plzeň třetí branku. Míč se odrazil k Hradeckému, který přehodil Němčanského a míč doputoval do branky. Po Hradeckého brance následovala studená sprcha pro hostující Duklu, která obdržela během sedmi minut další tři branky. Nejprve se prosadil Hrdlička, následně Lukeš a šestou branku za zády Němčanského měl na svědomí Hvězda. Juniorka si tak odvezla z Plzně šestigólový příděl.

Trenér Jaroslav Hynek řekl o utkání: "Odehráli jsme utkání plné povedeného kombinačního fotbalu na obou stranách. O výsledku rozhodly 3 zlomové okamžiky. Po první brance soupeře z 5. minuty jsme chvíli na to trefili tyč a nesrovnali. Pak Plzeň navýšila svůj gólový náskok na 2:0, ale celý první poločas jsme hráli na šance naprosto vyrovnaně. Ve druhém poločase jsme opět trefili tyčku a soupeř nám vzápětí po naší chybě dal třetí gól a tím se prakticky zápas zlomil. Chybí nám přesnost a klid v zakončení, na tom musíme pracovat."