Juniorka prohrála v Plzni 4:2.

28. 2. 2016 | Redakce

V 21. kole Juniorské ligy zavítala Dukla do Plzně. V sestavě hostů se objevil Jean-David Beauguel, který se vrací po zranění a pro tento zápas byl zapůjčen z A-týmu. V utkání byly nařízeny hned 3 pokutové kopy. Z výhry se na konci radovala domácí Viktoria, když dokázala přestřílet Duklu v poměru 4:2.

21. kolo, neděle 28. 2. 2016, 11:00
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
4:2
(2:0)

Viktoria Plzeň: Šiman (55. Juraši) – Řezník, Piroch, Pavlík, M. Končal (81. Petr), Doležal, Boček (87. Boček), Provod, Kule, Ruml (78. J. Končal), Černý (K).
Dukla Praha: Vávra – Slicho, Troníček, Cvrček, Schindler - Farkaš, Bezpalec (K), Petrák (62. Vokoun) - Bezdička, Beauguel, Beneš (54. Slávik).
Branky: 8. Provod, 37. M. Končal (pen.), 48. Doležal, 83. Řezník – 54. Beneš (pen.), 81. Slávik (pen.)
ŽK: 89. Pavlík (PLZ) – 44. Beauguel (DUK)
Rozhodčí: P. Ardeleanu – O. Kožár, P. Kotalík.

Na první šanci zápasu se nemuselo čekat dlouho. Po dvou minutách hry zůstal plzeňský Černý sám na malém vápně, ale hlavičkou nedokázal usměrnit centrovaný míč do brány. Neuběhly ani dvě minuty od první šance a byl to opět Černý, kdo mohl otevřít skóre. Proti byl však hostující gólman Vávra. V 8. minutě již padl první gól. Boček rozběhl útok Viktorie, následně pěknou přihrávkou našel na levé straně volného Lukáše Provoda, který měl volnou cestu až do pokutového území, odkud se přesně trefil na zadní tyč. Po 25ti minutách hry hlavičkoval po rohovém kopu Jean-David Beauguel pouze do připravených rukavic Šimana. Ve 29. minutě se Řezník dostal s míčem za obranu. Dobrou přihrávkou našel Černého, který z první zakončoval. Vávra ale jeho pokus vyrazil. Ve 36. minutě byla nařízena penalta pro domácí Plzeň, kterou proměnil Matěj Končal.

Hned ve 48. minutě byl rozdíl ve skóre zápasu již třígólový. Jakub Doležal prošel po pravé straně až do vápna a jeho přesná střela skončila až v síti. Dukla snížila v 54. minutě, kdy byl v její prospěch odpískán pokutový kop. K němu se postavil JAN BENEŠ a bezpečně jej proměnil. Brankář Vávra si připsal velmi dobrý zákrok v 64. minutě, když vyrazil nebezpečnou střelu Rumla. O 10 minut později byl opět v hlavní roli dukelský gólman. Tentokrát předvedl důležitý zákrok proti střele Černého. Diváci v Plzni se dočkali třetí penalty zápasu v 81. minutě. Autorem branky úspěšně provedeného pokutového kopu byl hostující LUKÁŠ SLÁVIK. Dukla měla rázem jen jednogólové manko. Bohužel tento stav netrval ani 2 minuty. Po sólovém průniku vrátil Viktorii dvougólové vedení Radim Řezník. Do konce utkání se už žádná výrazná příležitost ani na jedné straně nevyskytla, a tak utkání skončilo výhrou domácí Viktorie 4:2.

Libor Pala: „Mladí hráči Dukly začali ambiciózně, ale soupeř byl o něco zkušenější a z toho pramenil i průběh utkání. První gól jsme dostali po špatném odkopu jednoho z obránců a následné taktické chyby druhého z nich. Poté jsme měli převahu až do nějaké 38. minuty, kdy byla odpískána penalta. Ve druhém poločase jsme chtěli zvrátit nepříznivý vývoj utkání, ale bohužel po špatné reakci jednoho ze stoperů jsme obdrželi třetí branku. V 54.minutě proměnil Beneš pokutový kop. Kluci se snažili, bojovali o každý míč. Z toho pramenila i druhá penalta, kterou proměnil Slávik. Bohužel soupeř odpověděl okamžitě Řezníkem.“