Juniorka prohrála v Českých Budějovicích

13. 9. 2015 | Redakce

Ani proti týmu z Českých Budějovic, které byly jen o dvě příčky před Duklou, se svěřencům Libora Paly nepodařilo vstřelit branku. Domácí tým si nopak díky trojici gólu mohl připsat své druhé vítězství v sezoně.

8. kolo, neděle 13. 9. 2015, 11:00, SCM Mladé
Č. Budějovice Č. Budějovice
3:0
(1:0)

Č. Budějovice: Coufal – Vít, Křiváček, Janoch, Vaněk – Wermke, Hála (46. Horák), Lima, Hrachovec (81. Tomášek) – Pasecký (79. Duran), Bálek (89. Čadek).
Dukla Praha: Vávra – Mejdr, Troníček, Bohánek, Kozel (79. Brabenec) – Cabajšek (46. Beneš), Farkaš, Bezpalec, Hajdarevič (46. Jakab), Ivljaniv (59. Šahini) – Bezdička (70. Vokoun).
Branky: 29. Křiváček, 78. Wermke, 90. Duran. ŽK: 73. Křiváček – 62. Kozel. Rozhodčí: Urban – Dobrovolný, Nádvorník.
Diváci: 100

Do utkání vstoupili lépe domácí. Pár minut po úvodním hvizdu zahrávali roh, míč propadl k osamocenému Wermkemu, který jej z otočky jen lehce lízl a dal tak Vávrovi šanci vyrazit na roh. Další téměř půlhodina hry nepřinesla výrazné ohrožení ani jedné z klecí, všem pokusům chyběla potřebná přesnost. V devětadvacáté minutě ovšem domácí zamířili přesně. Opět zahrávali rohový kop, na zadní tyči se nejvýše vymrštil Křiváček, který sklepl míč do protipohybu brankáře Vávry. Na druhé straně hrozila Dukla taktéž z rohového kopu. Troníček usměrnil balon hlavou na zadní tyč, jenže domácí gólman ho dokázal vyškrábnout.

Pět minut po úvodu druhé půle měla Dukla šanci z dalšího z rohových kopů. Na centr si naběhl Bohánek, ale hlavičkoval jen nad břevno Coufalovy brány. Ze hry o chvíli později hrozil Farkaš, který utekl po pravé straně a z hranice šestnáctky rozvlnil boční síť brány domácích. Poté si šanci z protiútoku vytvořili i Budějovice. Pasecký nejprve z hranice vápna střílel a sám pak i hlavou dorážel, ale Vávra byl ve střehu. Domácí Wermke byl pak u dvou velkých příležitostí, z nichž jedna dokonce označkovala konstrukci Vávrovi svatyně. Tentýž hráč se dočkal v 78. minutě, kdy se dostal k dlouhému míči od brány, unikl obraně Dukly a střelou k levé tyči překonal Vávru. V samotném závěru utkání ještě z přímého kopu zvýšil na 3:0 Duran.

Libor Pala: "Zase podle stejného scénáře. Sice jsme většinu zápasu drželi míč, byli jsme techničtější, měli jsme i nějaké gólové šance, ale tradičně jsme je neproměnili. Dostali jsme góly po prohraných osobních soubojích, v kterých byl soupeř silnější než my. V tom máme trochu nevýhodu, že nemáme nikoho zkušeného, zatímco Budějovice měli asi tři starší hráče. Klukům nemohu upřít snahu, dostáváme se do gólových situací a kdybychom z těch asi čtyř šancí proměnili alespoň jednu, tak to utkání vypadá jinak."