Juniorka prohrála se Zlínem

28. 4. 2019 | Redakce

V 5. kole nadstavby juniorské ligy skupiny o udržení se Dukla utkala se Zlínem. Nepovedený první poločas se dukelští pokusili dotáhnout, přes zlínského brankáře Dostála ale prošla pouze jedna střela.

5. kolo, neděle 28. 4. 2019, 12:30, st. Letná, Zlín
Zlín Zlín
3:1
(3:0)

Zlín: Dostál – Červenka, Košák, Mlýnek M. (90. Lebánek), Mlýnek V., Novák (78. Gettler), Sklenář (85. Bychovskij), Tkadlec A. (C), Tkadlec R., Venený, Zahradník (66. Kolář).
Dukla Praha: Šťovíček – Fofana, Janko (73. Korček), Kolman, Kosík (C), Krunert, Kubů, Mentberger, Schneider (66. Mašek), Šolaja, Vyleta (46. Kott).
Branky: 23. Červenka, 35. Zahradník, 45. Červenka – 62. Kolman.
ŽK: 26. Sklenář.
Rozhodčí: Marek – Podaný, Dohnálek.
Diváci: 70

Již v 8. minutě mohl padnout první gól utkání. Z levé strany centroval Sklenář na nabíhajícího zlínského útočníka, přízemní centr proletěl přes malé vápno, kde ke sražení míče do brány Dukly stačily centimetry. Zlínský tým se po dlouhé minuty dokázal udržet před bránou Šťovíčka. Ve 12. minutě přijal Vít Mlýnek nahrávku, která prolétla celou dukelskou obranou, následné zakončení z bezprostřední blízkosti si pražský brankář pohlídal. První gól utkání padl ve 23. minutě, kdy si zlínská trojka našla cestu až do vápna, tam už pouze jednoduše zakončil Patrik Červenka. Další gól, který Dukla inkasovala, padl ve 35. minutě, když Martin Zahradník z pravé části šestnáctky vystřelil ke vzdálenější tyči. Poslední gól prvního poločasu padl ve 45. minutě po chybě Šťovíčka, který při rozehře vystřelil pouze do útočníka Zlína Patrika Červenky, od kterého se balón odrazil přímo do brány Dukly. První poločas tak skončil výhrou Zlína 3:0.

Fofana v 51. minutě pokazil nahrávku spoluhráči, díky čemu se zlínští dostali do přečíslení, gólovou příležitost ale promarnili střelou vedle brány. První pražský gól padl v 62. minutě, Vít Kolman vystřelil z několika metrů na Dostála, který na míč umístěný do pravého horního rohu nedosáhl. V první půli neúspěšná Dukla se pokoušela vstřelit kontaktní gól, který téměř padl v 67. minutě. Po centr k pravé tyči se pokoušel změnit směr míče do brány opět Vojtěch Kolman, zlínský Dostál si ale prostor u tyče pohlídal. Kombinace Kosíka a Krunerta v 82. minutě dostala míč až za obranu Zlína, následná střela šla ale vysoko nad bránu domácích. Utkání 5. kola juniorské ligy skupiny o umístění skončilo výhrou Zlína 3:1.