Juniorka přejela 5:0 Slavii

27. 5. 2019 | Redakce

V pondělí v 11 hodin dopoledne startoval dukelské juniorce poslední zápas sezony, ve kterém se utkala se Slavií na jejím hřišti. Velmi dobrý vstup do zápasu a skvělý první poločas vedl k vysoké výhře Dukly 5:0.

9. kolo, pondělí 27. 5. 2019, 11:00, SC Horní Počernice
Slavia Praha Slavia Praha
0:5
(0:4)

Slavia Praha: Radimský – Drozda (C) (78. Rondič), Petrák, Podrazký, Alvir, Hönig, Schneider (46. Zinhasovič), Macháček, Janoušek (56. Kopáček), Šilhan (71. Trapanovski), Vaněk.
Dukla Praha: Janda – Kott (C), Ullman (58. Vyleta), Lauko (58. Mašek), Kosík, Mentberger, Souček, Palacios (57. Šolaja), Korček, Kolman (46. Janko), Schneider (73. Houha).
Branky: 4. Ullman, 16. Kolman, 17. Korček, 45. Korček (pen.), 82. Korček. Rozhodčí: Ginzel – Myška, Vitner.

Dukla vtrhla do utkání jako vítr, ve 4. minutě připravil Daniel Souček svou parádní přihrávkou šanci pro Filipa Korčeka, který ale brankáře Radimského nepřekonal, Ondřej Ullman byl však úspěšný z dorážky a Dukla šla do vedení 1:0. V 6. minutě centr Tomáše Lauka nikoho před bránou nenašel. V 11. minutě přihrál Palacios Laukovi, který pálil z otočky, slávistický brankář ale dobře zasáhl. Svou převahu přetavila Dukla v 16. minutě ve druhý gól, po centru z rohového kopu z malého vápna zakončoval Vojtěch Kolman a zvýšil na 2:0. A v 17. minutě využil rozložené obrany Slavie Daniel Souček, který v pozici před brankářem ještě přihrál za sebe dobíhajícímu Filipu Korčekovi, který už měl snadnou práci a uklidil balon do prázdné brány. Slavia si se situací nevěděla rady, ve 25. minutě nebezpečně zahrozil Kolman, který jen těsně minul jejich bránu, stejný hráč ve 37. minutě zblízka nepřekonal brankáře Radimského. Ve 45. minutě navíc hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop pro Duklu, odvážné zakončení Filipa Korčeka do středu brány bylo úspěšné a do kabin šli naši hráči se čtyřgólovým náskokem.

Ve 49. minutě poprvé v zápase výrazně zahrozila domácí Slavia, Zinhasovič vystřihl pěknou střelu, se kterou měl Petr Janda co dělat. V 52. minutě se Honig trefil jen do rukavic našeho brankáře, hra Slavie se ale výrazně zlepšila. V 66. minutě se v situaci jeden na jednoho objevil Kristian Janko, Radimského ale obejít nedokázal. O minutu později Vyleta prudkou přihrávkou v pokutovém území Slavie minul spoluhráče. V 82. minutě Dukla dokonala slávistický debakl. Korček utekl obráncům a vysokým lobem překonal brankáře Radimského, který se za míčem nad svou hlavou jenom ohlédl. Domácí věděli, že zápas už nijak zvrátit nedokážou a poslední desetiminutovka proběhla celkem poklidně. Juniorka tak sezonu zakončila sladkou výhrou 5:0 a skončila na druhém místě nadstavbové skupiny o umístění.

Tomáš Kulvajt: "V dnešním zápase se vše potkalo. Invence, přímočarost, střelecká pohotovost a v některých momentech i štěstí. Od úvodních minut jsme byli nebezpeční, vytvářeli si velké množství šancí a brzy vedli tříbrankovým rozdílem. Těsně před poločasem jsme pak proměnili ještě pokutový kop. Úvod druhého poločasu byl v duchu slávistického náporu, který jsme úspěšně přečkali. V dalším průběhu jsme kompaktně aktivně bránili a vyráželi do nebezpečných kontrů, které se nám bohužel nedařilo řešit brankově s výjimkou 82. minuty, kdy samostatný nájezd proměnil Filip Korček a dokonal tak hattrick. Po silném výkonu jsme tak skvěle zakončili jarní část soutěže. Klukům včetně těch z A týmu, kteří chodili za juniorský výběr hrát, bych tímto rád poděkoval za skvělou sezonu."