Juniorka porazila Slavii

1. 11. 2015 | Redakce

První vítězství v rámci probíhajícího ročníku Juniorské ligy si připsala Dukla. Na hřišti domácí Slavie zvítězila 3:1. Za Duklu se dvakrát trefil Jiří Voukoun a jeden zásah přidal Josef Jakab.

15. kolo, neděle 1. 11. 2015, 10:15, Xaverov
Slavia Praha Slavia Praha
1:3
(0:1)

Slavia Praha: Hrubeš – Vyskočil (46. Havrda), Broukal, Tusjak (74. Ščuka), Veselý, Doležal (46. D. Souček), Valenta, Routek, Vavrouš, Žárský, Bareš (59. Krejdl).
Dukla Praha: Vávra – Cvrček, Mejdr, Bohánek, Schindler - Bezpalec (78. Petrák), Farkaš, Jakab (90. Slicho) - Bezdička (89. Cabejšek), Beneš (66. Kolařík), Havlíček (66. Vokoun).
Branky: 74. Veselý – 23. Jakab, 81. Vokoun, 88. Vokoun. ŽK: 8. Routek, 27. Broukal, 78. Žárský, 84. Valenta. Rozhodčí: Berka – Melichar, Dobrovolný.

Ve svižném úvodu utkání se jako první dostala do šance hostující Dukla. Po Bezdičkově nákopu přišla hlavička, kterou u levé tyče Hrubeš zlikvidoval. O něco větší šanci si na opačné straně připsali sešívaní. Žárský posunul na Veselého, který přenechal zakončení Valentovi, jenže ten přestřelil.Úvodní gól utkání přinesla 23. minuta. Na konci pěkné akce fotbalistů Dukly se ocitl JOSEF JAKAB, který se nemýlil.Domácí odpověděli hned v zápětí tvrdou ranou, kterou dokázal gólman Vávra s menšími problémy vyrazit. O chvíli později opět v hlavní roli brankář Vávra, když dokázal včas střelci zmenšit úhel a ten jej nedokázal přehodit.

První vážnější ohrožení brány ve druhém poločase přišlo v 61. minutě poté, co Bezdička zahrával přímý kop přímo na bránu, ale Hrubeše nepřekvapil. O několik minut později si na nebezpečný centr Havrda na zadní tyč naběhl Routek a jen těsně přestřelil. V 73. minutě odpískal rozhodčí penaltu pro domácí Slavii a tu lobem proměnil Lukáš Veselý. Dukla si mohla své vedení vzít zpět, jenže osamocený Bohánek hlavičkoval z velké blízkosti nad branku. Hosté využili toho, že slávisté hráli v deseti lidech, kvůli zraněnému Součkovi a pustili se do akce, kterou v 81. minutě zvládl zakončit přesně JIŘÍ VOKOUN! Definitivní potvrzení výsledku se hráči Dukly dočkali 2 minuty před koncem. Svoji druhou branku vsítil JIŘÍ VOKOUN, když umístil míč k levé tyči Hrubešovi branky.

Libor Pala: „V posledních třech utkáních jsme trošičku změnili taktiku. Jak v Třinci, tak minulé kolo proti Jablonci, kdy jsme měli ke konci utkání dvě tutovky, jsme sahali po vítězství. Dnes jsme to defenzivně hráli vyloženě konsekventně, až „do bolesti“, jak se říká. Nezapomínali jsme ani na ofenzivu a to ve formě rychlých protiútoků i ve formě budování útoků od brankáře. Dneska nám to vyšlo. Slavia nás nechala hrát tak, že jsme se mohli projevit. Ukázat to, co ti kluci umí, že nepatří na poslední místo tabulky. Když budeme takhle takticky disciplinovaní, myslím, že můžeme hrát ve středu Juniorské ligy.“