Juniorka porazila 4:2 Příbram

6. 5. 2019 | Redakce

Šesté kolo nadstavbové části Juniorské ligy svedlo dohromady Duklu a Příbram. Na hřišti v Kazíně se hrálo v pondělí od 14 hodin a Dukla zápas ovládla zejména díky výbornému prvnímu poločasu. Po vítězství 4:2 přeskočila v tabulce Příbram a Jihlavu a nyní je na 5. místě.

6. kolo, pondělí 6. 5. 2019, 14:00, SK Kazín
4:2
(3:0)
PříbramPříbram

Dukla Praha: Janda – Kott (C), Mašek, Kosík, Dancák, Šolaja, Kovaľ (82. Korček), Kolman, Janko, Kubů, Schneider.
Příbram: Boháč – Čížek, Benda, Duda, Kodr (C), Průcha, Hloušek, Polák, Vavruška, Hlúpik, Puchmertl.
Branky: 4. Janko, 17. Schneider, 28. Kovaľ, 64. Dancák - 74. Duda, 85. Polák.

Do pondělního utkání v Kazíně vstoupila domácí Dukla velmi dobře. Už ve 4. minutě se totiž radovala z gólu, kterým proměnila hned první šanci zápasu. Z pravé strany přiletěl centr na hlavu Kristiana Janka, ten balon přesně umístil za záda brankáře Boháče. O něco podobného se pokusili hosté o minutu později, na centr do vápna ale nikdo nedosáhl. Dukla měla na hřišti viditelnou převahu. V 17. minutě přišla dlouhá přihrávka na pravou stranu Karlovi Schneiderovi, ten pak přízemní střelou zvýšil na 2:0. Příbram měla první šanci až ve 21. minutě, balon ale u země zastavil Janda, hosté měli nadále problém dostat se do zakončení. Ve 28. minutě se Dukla radovala potřetí, Róbert Kovaľ využil krátkou přesnou přihrávku a obratem ji poslal do brány Příbrami, 3:0.

Náladu z velmi povedeného prvního poločasu si dukelští udrželi i na začátku druhé půle. S pohodlným tříbrankovým náskokem velmi dobře bránili a Příbram si téměř nevytvářela šance. V 63. minutě se našim hráčům vydařila kombinace a také vybojovali roh, ze kterého ohrožení branky nepřišlo, už o minutu později ale Samuel Dancák ještě hodný kus před velkým vápnem vyslal krásnou střelu, která zapadla do vinglu a bylo to 4:0. Příbram se ještě nevzdala, za nepříznivého stavu se jí v 74. minutě vyvedla akce po rohovém kopu – na centr si vyskočil Dominik Duda a hlavou uklidil balon do šibenice, čímž snížil na 4:1. A v 85. minutě přišlo další snížení, střelou z pravé strany překonal Jandu Martin Polák, který uzavřel skóre na stavu 4:2.

Tomáš Kulvajt: "Dnes jsme byli přímočaří a nadmíru efektivní. Přestože jsme měli až čtyřbrankové vedení, úplně neodpovídalo průběhu hry, protože i příbramští měli několik dobrých šancí, ze kterých mohli skórovat, stejně jako my jsme mohli skóre ještě navýšit. Hrál se oboustranně otevřený fotbal a z našeho pohledu jen škoda závěru, kdy jsme možná trochu podlehli pocitu uspokojení a dvakrát inkasovali. I přesto jsme odehráli velmi povedené utkání a hlavně z pohledu ofenzívy můžeme být spokojeni."