Juniorka podlehla v derby Bohemians

26. 3. 2017 | Redakce

Nezaujatý divák se během prosluněného nedělního odpoledne na Julisce musel bavit. Viděl 5 gólů a z toho některé by uspěly v leckteré anketě. Bohužel pražské derby vyznělo lépe pro hostující Klokany, kteří dokázali domácí Duklu přestřílet v poměru 3:2.

21. kolo, neděle 26. 3. 2017, 13:00, Juliska, UMT
2:3
(1:2)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Dukla Praha: Czehowsky – Luong, Douděra, Lauko, Šimek – Kozel (79. Kott), Dancák, Gábor (69. Hájek) – Brabenec (82. Stýblo), Šahini, Vlček.
Bohemians 1905: Šrámek – Nitrianský, Charvát, Rothe (73. Fotr), Vaníček, Blecha, Kabaev, Frizoni, Káš, Vacík, Artemuk (81. Horizrál).
Branky: 3. Douděra, 57. Šahini (pen.) – 36. Nitrianský, 43. Blecha, 74. Frizoni.
ŽK: 6. Dancák, 25. Kozel – 26. Rothe, 67. Kaš.
Rozhodčí: Ginzel – Vít, Vitner.
Diváci: 81

Lepší vstup do utkání si dukelští junioři ani přát nemohli. DAVID DOUDĚRA ve 3. minutě překonal gólmana Šrámka pohlednou střelou ze střední vzdálenosti. Oba týmy se od úvodních minut snažili předvádět rychlý kombinační fotbal, avšak bez výraznějších brankových příležitostí. Ve 32. minutě se ocitl po prostrčení za obranu ve velké šanci Vlček, ale brankář Bohemians pohotově zasáhl a míč vyrazil. Po půlhodině hry bylo srovnáno, když Milan Nitrianský využil zpětné přihrávky od jednoho ze svých spoluhráčů a napálil míč nechytatelně do šibenice Czehowského brány. Domácí si mohli vzít vedení vzápětí zpět, když se po rohovém kopu probojoval k hlavičce Brabenec, ale Šrámek dokázal mrštným zákrokem vytěsnit míč na další roh. Do kabin šli spokojenější hosté z Vršovic. Filip Blecha se opřel do míče levou nohou a trefil totožné místo jako jeho kolega Nitrianský o několik minut dříve.

Druhý poločas odstartovala šance jednoho z hráčů v zelenobílém, který se dostal ke střele po rohovém kopu a jen díky teči minul prostor mezi třemi tyčemi. Vyrovnání se hráči Dukly dočkali zkraje 57. minuty, kdy EDIS ŠAHINI s klidem proměnil nařízenou penaltu do protipohybu brankáře. Na konci další ofenzivní akce domácích byl aktivně hrající Vlček, ale z úhlu přestřelil. Klokani strhli vedení zpět na svou stranu v 74. minutě, kdy Bernardo Frizoni využil zmatku ve vápně po rohovém kopu a poslal míč do sítě. Tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu a tak Dukla podlehla v derby Bohemce 2:3.

Michal Kolomazník: "Vstup do utkání se nám povedl. Hned z první akce jsme krásně skórovali, poté převzal iniciativu soupeř, ale byli jsme to my, kdo měl možnost skóre navýšit. Šance ovšem zůstala nevyužita a soupeř do poločasu dvěma góly výsledek otočil. Ve druhé půli jsme byli aktivnějším týmem a po penaltě srovnali, bohužel jsme opět neubránili standardní situaci, která rozhodla o vítězství Bohemians."