Juniorka podlehla Spartě 1:4

11. 3. 2019 | Redakce

V divácky atraktivním utkání juniorky mezi Spartou a Duklou jsme zpočátku sledovali vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách, ve druhé polovině zápasu ale Sparta strhla zápas na svou stranu a její útočník Václav Drchal ho proměnil ve svou osobní exhibici.

21. kolo, pondělí 11. 3. 2019, 13:00, TC Strahov
Sparta Praha Sparta Praha
4:1
(2:1)

Sparta Praha: Heča – Gabriel (59. Abdelkader), Penc, Sváta (C), Flak (70. Ambler), Vácha, Sláma, Plavšič, Zuberu (46. Prokopec), Hájek, Drchal.
Dukla Praha: Svítil – Douděra (C), Korček, Straňák (47. Kubů), Kosík, Mentberger (70. Schneider), Boettcher, Šolaja, Kolman (76. Burget), Vyleta (63. Dostál), Janko.
Branky: 7. Drchal, 40. Drchal, 80. Drchal, 89. Drchal (pen.) – 42. Mentberger.
Rozhodčí: Klupák – Vyhnanovský, Cichra.

V 7. minutě Dukla bez problémů ubránila rohový kop soupeře. V 10. minutě se pěkný centr Dukly do pokutového území zastavil na hlavičce jednoho z domácích obránců. První nebezpečnou situaci si Sparta vytvořila ve 13. minutě, svůj únik středem hřiště zakončila střelou jen těsně vedle dukelské brány. V 17. minutě kopala Sparta dva po sobě jdoucí rohy, z toho druhého byla gólově úspěšná. Václav Drchal převzal centr Kristiána Flanka v pokutovém území, rychle se zorientoval a hlavou překonal brankáře Svítila, Sparta vedla 1:0. O minutu později mohla Dukla vyrovnat, Kristian Janko ale svou ránu nasměroval jen do brankáře. Ve 22. minutě vybojoval Šolaja standardní situaci z dobré vzdálenosti, po rozehrávce nakrátko se Sparta ubránila. Ve 31. minutě předvedla Dukla rychlý brejk, finální přihrávka měla mířit na Kosíka, který na ni ale nedosáhl a balon sebral Milan Heča. Sparta poté tlačila, ve 40. minutě přetavila převahu v druhý gól – a opět se trefil Václav Drchal, který obehrál obranu a nízkou střelou zvýšil na 2:0. Dukla odpověděla velmi rychle, už o 2 minuty později se z přímého volného kopu nádherně přes zeď trefil Vojtěch Mentberger a snížil na 2:1.

Na začátku druhého poločasu potkala Duklu velká nepříjemnost, Boettcher dostal po druhé žluté kartě červenou a musel opustit hřiště, Dukla pokračovala oslabená. V 58. minutě to samostatným únikem na branku opět zkoušel nebezpečný Drchal, naše obrana ho ale čistě zastavila. Nepřesný byl hlavičkový pokus Sváty po rohovém kopu Sparty. A v 63. minutě dostal druhou žlutou i Plavšič, čímž byly síly na hřišti opět vyrovnané. Kombinaci Dukly v 74. minutě domácí překazili, v 77. minutě mohl Drchal zkompletovat hattrick. Po zasekávačce v pokutovém území ale střílel mimo. V 80. minutě už se mu to ale opravdu povedlo. Drchal před bránou obdržel centr, zády k bráně zpracoval, po otočce propálil Svítila a zvýšil na 3:1. V 85. minutě po dukelské standardce skončil míč vysoko nad bránou. V 89. minutě byla pohroma dokonána, proti Dukle byl nařízen pokutový kop, který hladce proměnil – kdo jiný než Václav Drchal. Dukla tak se Spartou prohrála 1:4.

Tomáš Kulvajt: "První poločas byl oboustranně otevřený, v šancích však byli efektivnější domácí, kteří nastoupili do utkání i se čtyřmi hráči A týmu. Nám se podařilo po krásném trestném kopu Mentbergera před poločasem snížit. Druhý poločas byl ovlivněný nejprve vynuceným střídáním Dominika Straňáka pro zranění a následně vyloučením Dominika Boettchera. Chvíli jsme tak hráli v početním oslabení do doby, než byl vyloučen po dvou žlutých kartách i sparťan Plavšič. Zkušeně hrající domácí v čele s Lukášem Váchou lépe drželi míč, díky čemuž nám postupně začaly docházet síly. Rozdílovým hráčem byl v utkání Václav Drchal, který v 80. završil hattrick. Svou čtvrtou branku v utkání pak přidal v úplném závěru z penalty a ukázal tak svůj výjimečný střelecký potenciál v plné kráse a pestrosti."