Juniorka podlehla Slavii

4. 3. 2019 | Redakce

V pondělí odpoledne se hrálo na umělé trávě na Julisce utkání 20. kola Juniorské ligy mezi Duklou a Slavií. Sledovali jsme svižnou hru, na jejímž konci se z vítězství 2:0 bohužel radovali slávisté.

20. kolo, pondělí 4. 3. 2019, 14:00, UMT Juliska
0:2
(0:1)
Slavia PrahaSlavia Praha

Dukla Praha: Hruška – Burget (55. Schneider), Kosík (66. Korček), Mašek, Šolaja – Kott, Dancák, Mentberger (46. Vyleta) – Janko, Kubů (73. Bílek), Kolman.
Slavia Praha: Radimský – Drozda, Alvir, Mach, Podrazký, Rondić, Nabiyev, Hönig, Vlček, Janoušek, Vaněk.
Branky: 41. a 90+1. Rondič.
Rozhodčí: Váňa – Kříž, Pfeifer.

Na umělce na Julisce vládlo v pondělí odpoledne větrné počasí. Dukelský brankář Hruška musel poprvé zakročit už v první minutě proti dotírajícímu Vaňkovi. Pěknou přihrávku vyslal v 6. minutě Kristian Janko, žádný spoluhráč ale před bránou balon nestihl přebrat. Nějakou dobu se hra držela kolem středové čáry bez větších šancí, pokus Vojtěcha Mentbergera v 16. minutě zablokovala slávistická obrana. Pěkná kombinační akce Dukly ve 31. minutě gólem taktéž neskončila. Ve 35. minutě měla Slavia přímý volný kop z ideální vzdálenosti, skončil ale pouze v dukelské zdi, ani dorážka bránu neohrozila. Ve 40. minutě se Dukla dostala do brejku, z levé strany střílel David Burget, bohužel pouze do rukavic brankáře Radimského. A Slavia ihned otočila hru, z přečíslení se z levé strany trefil Imad Rondič ke vzdálenější tyči a získal svému týmu vedení 1:0.

Ve druhém poločase vítr ještě zesílil, což mělo vliv na přesnost přihrávek. Ve 49. minutě vytěžili hosté z tlaku kolem brány jen nepřesnou střelu Jiřího Janouška. V 53. minutě už musel Hruška zasahovat proti nebezpečnému pokusu Farida Nabiyeva. Tyč dukelské brány zazvonila v 56. minutě. Přímý volný kop Slavie v 63. minutě z kopačky Miroslava Podrazkého vypadal pro Slavii hodně nadějně, proletěl ale těsně vedle tyče. Přímý volný kop rozehrála Dukla v 79. minutě po zemi, následná střela ale letěla vysoko nad bránu Slavie. O minutu později minul bránu střelou z pokutového území Tomáš Kott. V nastavení prvního poločasu Slavia zvýšila konečný stav zápasu na 2:0, trefil se opět Imad Rondič.

Tomáš Kulvajt: "Po celé utkání jsme si nedokázali na delší čas poradit s rychlým dostupováním Slavie a udržet míč déle v kombinaci, kde jsme byli hodně nepřesní. Z toho pramenilo i minimum zakončení. V pár náznacích jsme nedotáhli dobré možnosti, což se naopak Slavii dařilo. Několika skvělými zákroky nás držel ve hře Matúš Hruška, který byl nejvýraznějším hráčem našeho týmu. V závěru jsme měli dvě dobré možnosti k vyrovnání, stejně jako v předchozím průběhu jsme se však nedopracovali k silnějšímu zakončení. Celkově tak mohu Slavii jen pogratulovat k zaslouženému vítězství."