Juniorka podlehla Slavii

19. 11. 2012 | Redakce

Poslední soutěžní zápas juniorů Dukly v roce 2012 skončil prohrou v derby se Slavií 1:3.

17. kolo, pondělí 19. 11. 2012, 13:30, Přátelství
1:3
(0:2)
Slavia PrahaSlavia Praha

Dukla Praha: Tetour - Jeřábek, Pařík(77.Begič), Ilko, Čapek, Milec(21.Micka), Svoboda, Fryčer(81.Kotlík), Hrazdíra, Hanousek, Solař(56.Pták)
Slavia Praha: Malina - Sudek, Kolařík, Mac, Mikula, Bazal, Hrubý(86.Synek), Prošek(65. Šittich), Čepelák, Vondráček(72.Červenka), Zámečník(80.Růžička)
Branky: 49. Ilko - 33. Vondráček (pen.), 38. Vondráček., 65. Zámečník. ŽK: 59. Jeřábek (DUK), 88. Begič (DUK) - 56. Hrubý (SLA). Rozhodčí: Lerch - Blažej, Moudrý.
Diváci: 150

Derby začalo pozvolna, v páté minutě kopala Slavia první rohový kop zápasu, ale nezahrozila z něj. V 9. minutě přihrával do vápna Dukly Bazal, ale Tetour jeho záměr vystihl. Následně se dostal k centru do slávistického vápna Hanousek, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel. V 18. minutě měl hezkou akci Ilko, který zpracoval dlouhý nákop u rohového praporku, narazil si ve vápně, ale Malina byl u míče dřív. První větší šanci zápasu měl Kolařík, ale Tetourovu branku vysoko přestřelil.

Ve 33. minutě byla nařízena penalta proti Dukle, kdy byl faulován Kolařík a Vondráček penaltu bezpečně proměnil. Druhá branka následovala o pět minut později, po přihrávce Mikuly se prosadil Hrubý – 0:2.

Ve 41. minutě měl šanci Micka, který tvrdě vystřelil, ale brankář Malina jeho pokus zneškodnil. Ke konci poločasu měla Dukla ještě rohový kop, který ale slávistická obrana odvrátila.

Dukla vstřelila ve druhém poločase rychlý kontaktní gól, po pěti minutách vstřelil branku Ilko, který po spolupráci s Čapkem dorazil míč do branky – 1:2.

V 51. minutě rozehrávali domácí dva rohové kopy po sobě, ale slávistická obrana byla pozorná. Slavia odpověděla hned vzápětí, Prošek svou střelou nechal vyniknout Tetoura. V 59. minutě tvrdě fauloval Jeřábek na hranici šestnáctky, jeho zákrok byl oceněn žlutou kartou. Naštěstí ale hráči Slavie přímý kop nevyužili a vysoko přestřelili branku domácích

V 65. minutě přidala Slavia třetí branku, o kterou se postaral Zámečník, po spolupráci s Bazalem se prosadil hlavou - 1:3. V 66. minutě se protáhl po levé straně Hanousek, ale jeho přízemní přihrávka do vápna zůstala nevyužita. Následně prošel po pravé straně slávistický hráč Bazal, který centroval před Tetoura, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

V 74. minutě si za obranu Dukly zaběhl opět Bazal, nedokázal dobře zpracovat skákavý míč. V 89. minutě mohl jít sám na bránu Čapek, ale v poslední chvíli mu šanci překazil slávistický obránce. V poslední minutě ještě orazítkoval břevno branky domácích Červenka. Poté už žádná šance nepřišla a zápas tak skončil prohrou Dukly 1:3.

Jaroslav Peřina: "Dnes jsme se Slavií nepodali, hlavně v prvním poločase, dobrý výkon. Měli jsme určitý taktický záměr, který jsme ale nedokázali naplnit. Soupeř měl do 25. minuty pouze jednu šanci, kvalitně jsme bránili, ale po faulu Jeřábka v pokutovém území, vstřelila Slavia branku a hned vzápětí přidala druhý gól, který byl poměrně laciný. Ve druhém poločase jsme vstřelili branku na 1:2, ale bohužel přišla individuální chyba, konkrétně ztráta míče a byl z toho gól na 3:1 pro Slavii. Slavia tedy vyhrála zaslouženě, byla lepší. Jde vidět, že má v mužstvu individuálně lépe vybavené hráče a to se v utkání poměrně výrazně projevilo."