Juniorka podlehla Sigmě Olomouc

10. 3. 2014 | Redakce

Po vydařeném derby proti Bohemians Praha 1905 nastoupila juniorka v dalším kole Juniorské ligy proti Sigmě Olomouc. Utkání bohužel skončilo jednoznačným vítězstvím hostí.

26. kolo, pondělí 10. 3. 2014, 13:30, UMT Mikulova
2:5
(1:3)
Sigma OlomoucSigma Olomouc

Dukla Praha: Němčanský – Kulikov, Hrazdíra Štěpán, Reiter, Preisler (71. Schindler) – Tetour, Vrkoč (59. Bezpalec), Brejcha – Vopat, Klár (59. Gajecký), Toman.
Sigma Olomouc: Chvěja – Ševčík Ondřej, Štěrba, Hýbl, Serra (66. Vichta), Habusta (59. Chorý), Schmidt, Ševčík Adam, Ševčík Petr, Stříž, Hladík
Branky: 4. Preisler, 87. Brejcha – 15. Ševčík Adam, 28. Ševčík Ondřej, 34. Stříž, 55. Schmidt, 65. Habusta. Rozhodčí: Váňa – Kříž, Musil.

Utkání mělo doslova raketový start. Hned ve druhé minutě trefil břevno olomoucký Ševčík a o minutu později už kopala Dukla penaltu po faulu na Brejchu. Míč si vzal Dominik Preisler a nemýlil se, 1:0! Po deseti minutách hry nebezpečně zakončoval Klár, ale mířil těsně vedle. Následně Sigma vyrovnala utkání, po čtvrthodině hry vstřelil gól Adam Ševčík.

Sigma dokázala utkání otočit, aktivní Stříž trefil nejprve tyč. Poté kopali olomoučtí roh, po kterém se prosadil Ondřej Ševčík, 1:2. O šest minut později zvyšoval na 3:1 pro Hanáky Stříž. Před poločasovou přestávkou měl ještě příležitost Toman, ale Štěrba jeho střelu z voleje zblokoval.

Bohužel Sigma pokračovala v nastoleném trendu z prvního poločasu a po deseti minutách hry ve druhém dějství zvýšil Schmidt na 4:1 pro Hanáky. Sigma přidala i pátou branku. Holub přihrávkou pod sebe našel Habustu a ten skóroval, 1:5.

Dukla mohla v 72.minutě snížit, ale brankář Sigmy si s tvrdou střelou Tetoura poradil. Dukla ještě pár minut před koncem utkání snížila na 2:5, po Vopatově centru se prosadil Brejcha a stanovil tak konečný stav utkání.

Jaroslav Hynek: "Náš dnešní soupeř přijel s velice kvalitním týmem, který má zkušenosti jak z reprezentačních výběrů, tak z vyšších soutěží. Jejich kvalita byla veliká. Myslím, že v prvním poločase jsme začali dobře, vedli jsme 1:0, soupeř ale otočil brankový poměr na 1:2. My jsme pak ke konci prvního poločasu měli dvě šance, kterými jsme mohli stav korigovat. Nicméně ve druhém poločase měl soupeř převahu, kontroloval hru a zaslouženě vyhrál. Sigma nám kázala na čem pracovat, my si vše rozebereme na videu a doufám, že to kluky fotbalově posune o kousek dál."