Juniorka podlehla Karviné

27. 2. 2017 | Redakce

Hráči Dukly si z východu republiky neodvezli žádný bodový zisk. Přes solidní výkon v prvním poločase odcházeli do kabin s jednobrankovou ztrátou, neboť se karvinskému Galuškovi podařil klasický gól do šatny. Po změně stran vyrovnal Gábor, ale poslední slovo měla opět Karviná v podobě přesné trefy Nováka.

18. kolo, pondělí 27. 2. 2017, 13:00, Karviná
MFK Karviná MFK Karviná
2:1
(1:0)

MFK Karviná: Pastornický – Strakoš, Kania, Novák, Karčmář (K), Galuška (71. Putyera), Duda, Dendis (46. Sas), Smrž (46. Tomšů), Weber (81. Plesník), Macej (46. Mládek).
Dukla Praha: Czehowsky – Preisler, Kaník, Šimek, Douděra, Brejcha (84. Luong), Kozel (K), Brandner (79. Hájek), Brabenec, Gábor (68. Lauko), Šahini (62. Vlček).
Branky: 3. Galuška, 62. Novák – 46. Gábor.
ŽK: 61. Brabenec, 81. Kozel.
Rozhodčí: Adámková – Dresler, Podaný.

V prvních minutách zápasu se ke střele z úhlu propracoval kapitán Dukly Daniel Kozel, ale pozorný Pastornický v bráně domácích se nenechal zaskočit. Na opačné straně hřiště vznikl před hostující brankou závar, který však gólman Czehowsky ve spolupráci s obránci zdárně vyřešil. Dvojnásobný zákrok si připsal gólman Karviné proti pokusům Brabence z 12. minuty. Preisler pálil ve 21. minutě mimo tři tyče. Stejný hráč se přibližně o deset minut později zjevil ve velké šanci, míč mu ale na poslední chvíli ukopl jeden z domácích obránců. Do kabin šli nakonec spokojenější Karvinští. Weber přenechal balón Petru Galuškovi, který zakončil z levého okraje pokutového území a střelou podél brankáře otevřel gólový účet zápasu.

Ihned po změně stran se povedlo týmu Dukly vyrovnat. Chybu v karvinské defenzívě ukázkově potrestal MAREK GÁBOR, který nedal Pastornickému sebemenší šanci zasáhnout. Domácí vrátili vedení na svou stranu v 62. minutě. Jiří Novák se nejrychleji zorientoval na hranici malého vápna a propálil Czehowského. Domácí nebyli daleko od třetího zásahu v 83. minutě. Střela jednoho z útočících hráčů skočila na brakové konstrukci brány Pražanů. Dukla si bohužel v závěru nevypracovala žádné výrazné možnosti k ohrožení soupeřovy brány a tak utkání skončilo vítězstvím Karviné 2:1.

Michal Kolomazník: "Dnes nám od začátku utkání chyběl důraz v osobních soubojích a rychlost hry, domácí byli aktivnější a ke konci poločasu šli po st. situaci do vedení.‎ Po změně stran se nám podařilo ihned skóre srovnat a i díky brance se náš herní projev zlepšil, bohužel po další st. situaci jsme opět lacině inkasovali a i když jsme si později vytvořili silnou šanci na srovnání, skóre se už nezměnilo a tak si vlakem domu žádné body nevezeme."