Juniorka podlehla Hradci Králové

15. 8. 2016 | Redakce

Juniorka nedokázala napodobit své kolegy z A-týmu, kteří o den dříve dokázali proti Východočechům naplno bodovat a výsledkově na Votroky nestačila. O jediný přesný zásah na straně Pražanů se ve druhém poločase postaral Ladislav Vopat.

3. kolo, pondělí 15. 8. 2016, 11:00, Všesportovní | Zápas ON-LINE
Hradec Králové Hradec Králové
2:1
(2:0)

Hradec Králové: Ordelt (K) – Václavek, Holeš, Nosek, Zbudil (72. Fenz), Brokeš (87. Šejvl), Habrman (90. Dostál), Černý M., Vobejda, Krátký (46. Vyšehrad), Hynek (80. Chocholatý).
Dukla Praha: Řepa – Luong, Kaník, Bezpalec (K) (87. Hájek), Juroška - Gábor (46. Vlček), (87. Hájek), Brabenec (69. Šahini), Brejcha (61. Kozel), Šimek, Preisler - Vopat
Branky: 18. Zbudil, 25. Zbudil – 67. Vopat.
ŽK: 76. Vyšehrad, 78. Černý.
Rozhodčí: Horák – Vysloužil, Vodrážka.

Byla to Dukla, která v úvodu zápasu držela míč o poznání častěji než její soupeř, avšak výrazné příležitosti z toho neresultovaly. V 16. minutě se Vopat řítil z levého křídla téměř sám na brankáře Ordelta, který ale jeho pokus dokázal i s trochou štěstí lapit. O dvě minuty později šel do vedení domácí Hradec. Centrovaný míč z levé strany si našel v pokutovém území cestu k Aleši Zbudilovi, který dokázal prostřelit gólmana Řepu. Druhý přesný zápas si Hradečtí připsali ve 25. minutě. Aleš Zbudil si tentokrát naskočil na centr zprava a hlavou zavěsil míč ke vzdálenější tyči. Hostující brankář předvedl jak má rychlé nohy o 4 minuty později, kdy se neohroženě vrhly po balonu, který se nacházel před osamoceným Černým a jeho šanci tak zneškodnil.

Druhá půle pokračovala v duchu té první. Dukla se tlačila před domácí bránu, avšak šance přicházely z protiútoků na druhé straně. Jedna z těchto příležitostí skončila v 56. minutě na tyči Řepovy brány. Hostům se podařilo snížit v 67. minutě. Dominik Preisler, který se o den dříve poprvé gólově prosadil v nejvyšší soutěži, se tentokrát proměnil v asistenta a přesným centrem z pravé strany našel ve vápně nabíhajícího LADISLAVA VOPATA, který uklidil míč přesně k tyči. Srovnáno mohlo být čtvrt hodiny před koncem. Osamocený Vlček se dostal ve vápně domácích ke střele, ale bohužel skákavý míč poslal vysoko nad bránu Votroků. Pražané si v závěru utkání vytvořili tlak, který však nevedl ke gólovému vyústění a tak utkání skončilo vítězstvím domácího celku 2:1.