Juniorka padla v Liberci

17. 10. 2016 | Redakce

Hráči juniorky podlehli Slovanu Liberec na jeho hřišti 4:1. Jediný přesný zásah na straně Dukly zaznamenal Ladislav Vopat. Bohužel snížení přišlo až 5 minut před koncem řádné hrací doby.

10. kolo, pondělí 17. 10. 2016, 13:00, Jeronýmova
Slovan Liberec Slovan Liberec
4:1
(3:0)

Slovan Liberec: Porcal – Heppner, Šustr (K), Lesniak (67. Prokš), Bláha, Nitrianský, Šulc (81. Šustek), Da Silva, Micovčák (63. Dudek), Hadaščok (74. Barac), Kubyshkin (75. Pospíšil).
Dukla Praha: Czehowsky – Luong Nguyen, Brejcha (63. Vlček), Gábor (55. Brabenec), Kozel, Šahini, Stýblo, Vopat (K), Koval (70. Dancák), Hájek (46. Douděra), Kaník.
Branky: 14. Šulc, 38. Hadaščok, 45+1. Da Silva, 67. Hadaščok – 85. Vopat
ŽK: 60. Hadaščok – 65. Brabenec
Rozhodčí: Vít – Kříž, Poživil

Domácí se dostali do slibné šance v 8. minutě. Po centru z pravé strany se do zakončení dostal Hadaščok, ale jeho ránu z první dokázal brankář Czehowsky pohotově vyrazit. Ve 14. minutě již šli domácí do vedení. Jan Šulc dokázal ve skluzu dopravit míč do brány po centru zprava. Hráči Dukly se dočkali vyrovnání o 10 minut později, nicméně gól nebyl uznán pro faul na domácího brankáře. Druhý přesný zásah přidali Liberečtí ve 38. minutě. Míč z rohu propadl na malé vápno k Vojtěchu hadaščokovi, jemuž sice první zakončení nevyšlo, ale napodruhé už Czehowskyho překonal. Bohužel se Slovan do poločasu prosadil ještě jednou. Na hranici vápna se opřel levačkou do míče Wesley da Silva a umístil ho přesně k tyči.

Naši hráči mohli snížit hned na počátku druhého poločasu, avšak tvrdé střele na přední tyč chyběly centimetry. Gólman Czehowsky předvedl krásný zákrok proti střele jednoho z Libereckých v 57. minutě. V 67. minutě přidal Liberec s notnou dávkou štěstí čtvrtý gól. Od břevna se míč odrazil k Vojtěchu Hadaščokovi, který měl už velmi snadnou úlohu poslat míč do odkryté brány. Snížení přišlo 5 minut před koncem. LADISLAV VOPAT tváří v tvář domácímu brankáři nezazmatkoval a připravil jej tak o čisté konto. Poslední šanci zápasu měl Brabenec, který si dokázal položit brankáře Porcala, ale nakonec proti přesile obránců nedokázal zakončit.

Pavel Drsek: "V první půli jsme se snažili kombinovat, ale měli jsme v naší hře spoustu ztrát, z kterých nám Liberec chodil do rychlých protiútoků a bohužel nás z toho i potrestal. O půli jsme si v kabině řekli, co by jsme chtěli do druhé půle změnit a byli jsme daleko nebezpečnější pro soupeřovu branku. V druhé půli jsme měli několik příležitostí, které jsme mohli vyřešit lépe, aby jsme vstřelili více branek. Musím ale uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě a několikrát nás podržel náš brankář, který chytal velmi dobře."