Juniorka padla v Jablonci

29. 3. 2017 | Redakce

V dohrávce 20. kola juniorské ligy nestačila Dukla na domácí Jablonec a podlehla mu v poměru 4:1. Vše podstatné obstaralo už první dějství. Hosté se v úvodu dostali zásluhou Šahiniho do vedení, ale Jablonečtí odpověděli čtyřmi góly a vývoj skóre otočili.

20. kolo, středa 29. 3. 2017, 13:00, Jablonec
Jablonec Jablonec
4:1
(4:1)

Jablonec: Richter – Skuhravý (K), Kysela, Novák, Munzar, Palatický (73. Fofanah), Diviš (67. Jelínek), Bulíř (83. Haitl), Štěpánek, Breda (78. Soukup), Žemba
Dukla Praha: Czehowsky – Nguyen, Brabenec (38. Kott), Lauko, Gábor (46. Hájek), Dancák, Vlček, Šahini (61. Stýblo), Kozel (K), Šimek, Douděra
Branky: 20. Breda, 28. Palatický, 32. Breda, 43. Diviš – 6. Šahini
ŽK:78. Skuhravý
Rozhodčí: Černý – Flimmel, Petřík
Diváci: 100

Podobně jako v neděli proti Bohemians vstoupila Dukla do utkání na jedničku. Střelu z voleje, která mířila mimo, nasměroval tím správným směrem na zadní tyči EDIS ŠAHINI. Vzápětí mohli Jablonečtí odpovědět, Novák však odražený balón pod břevno neuklidil, jelikož branku o 2 metry přestřelil. Po 20 minutách se domácí dočkali. Uvnitř dukelské šestnáctky se dostal k míči David Breda, který přesnou střelou vyrovnal. O 8 minut později slavili zelenobílí čerstvě nabyté vedení. Novákův centr z přímého kopu našel hlavu nabíhajícího Milana Palatického, který zavěsil. O třetí míč v Czehowského síti se postaral David Breda, který dukelského gólmana překonal hlavou po centru zprava. Ve 38. minutě zkoušel své štěstí z větší vzdálenosti hostující Douděra, ale vysoko přestřelil. Ještě před odchodem do kabin přidali domácí čtvrtou branku. Jejím autorem byl Jaroslav Diviš, který nadvakrát překonal brankáře Dukly.

Ve druhé půli nebylo k vidění velké množství šancí ani na jedné straně, a když už se v 64. minutě dostávali hráči Dukly do zajímavé příležitosti, v poslední chvíli utekl útočícímu hráči míč příliš daleko. Jelikož nejzajímavějšími šancemi druhého poločasu byly centrované míče, které však pokaždé skončily v rukavicích gólmanů, na výsledku se už nic neměnilo.

Michal Kolomazník: "Vstup do utkání se nám povedl, přesto první půle zůstala ve všech směrech z naší strany odevzdaná. Po důrazném pohovoru o poločasové přestávce se naše hra mnohonásobně zvedla, leč bez brankového vyjádření, tudíž si soupeř jednoznačné vítězství zcela zasloužil. Pro mne bude nejdůležitější to, co si hráči do budoucna z utkání odnesli."