Juniorka otočila zápas s Jabloncem a slaví vítězství!

20. 5. 2013 | Redakce

V prvním poločase utkání vstřelil branku pouze Jablonec a juniorka Dukly prohrávala 0:1. Nakonec se ale Kotlík s Čapkem postarali o otočení výsledku a Dukla vyhrála 2:1!

31. kolo, pondělí 20. 5. 2013, 14:00, Juliska
2:1
(0:1)
JablonecJablonec

Dukla Praha: Štěpánek – Jeřábek, Podkul, Juroška, Hrazdíra, Frycer, Farkaš, Micka (63. Milec), Čapek (87. Acosta), Kunič (63. Kotlík), Svoboda (82. Grafnetr)
Jablonec: Fendrich – Landovský, Šídlo, Pavlata, Vaníček, Ledecký (67. Vukadinovič), Štemberk (67. Hloušek), Kubista, Jurča (80. Štěpánek), Hronek, Skwarczek.
Branky: 66. Kotlík, 73. Čapek – 28. Landovský. Karty: ŽK: 39. Svoboda – 36. Pavlata. Rozhodčí: Hrabovský – Mokrusch, Kříž.

První šanci utkání měl Kunič, ale bohužel přestřelil. Hra se následně pohybovala spíše ve středovém kruhu. Vyloženou šanci měl ve 14. minutě jablonecký Jurča, který nastřelil břevno. Jurča byl při chuti a ve 22. minutě minula jeho povedená střela těsně branku Štěpánka. Odpovědí na šance Jablonce byl únik Jurošky a jeho následná přihrávka na Čapka, který ale svou střeleckou příležitost neproměnil

Ve 28. minutě se diváci na Julisce dočkali branky, ta naneštěstí padla do sítě Dukly. Z malého vápna se prosadil Landovský – 0:1. Reagovat mohli hned vzápětí Svoboda s Čapkem, prvně jmenovaný centroval, druhý jmenovaný tento centr neproměnil a skóre zůstalo nezměněno. O pár okamžiků později střílel ještě Kunič, ale jeho pokus byla zblokován pozornou jabloneckou obranou. V prvním poločase se podruhé síť nerozvlnila a junioři odcházeli do šaten za stavu 1:0 pro Jablonec.

První akce druhého poločasu patřila domácím. Čapek centroval na nabíhajícího Kuniče, který byl ale dobře střežen jabloneckou obranou. Ve 49. minutě střílel Ledecký, brankář Štěpánek byl připraven! V 52. minutě měl obrovskou šanci Jurča, který v zakončení naštěstí selhal a přestřelil.

V 63.min proběhlo v mužstvu Dukly dvojité střídání, do hry nastoupili Kotlík s Milcem místo Micky a Kuniče. No a právě tito dva čerství hráči se postarali v 66.minutě o vyrovnání na 1:1 – Milec přihrával a Kotlík zakončoval. Dukle narostla křídla, nejprve v 70.minutě nastřelil tyč Kotlík, to samé zopakoval v 72. Čapek a heslo „Do třetice všeho dobrého“ dokonal v 73.minutě Čapek, který poslal Duklu do vedení 2:1!

Junioři Dukly byli vážně při chuti, další šanci měl v 76.minutě Svoboda, ale v navýšení vedení mu zabránil Fendrich. Hra se po velkém rozruchu před jabloneckou brankou uklidnila, šanci na vyrovnání měl až v 90.minutě Hronek, který přestřelil. Žádná další branka už nepadla a Dukla tak vyhrála nad Jabloncem 2:1.

Jaroslav Peřina: "Musím říct, že jsme se potkali s jedním z nejsilnějších soupeřů, s kterým jsme zatím hráli. Kvalita hostujícího mužstva byla poměrně velká. Prohrávali jsme 0:1 a já si strašně cením toho, že to kluci nevzdali a snažili se utkání otočit. Druhý poločas jsme měli určitě mnohem víc brankových příležitostí než soupeř, trefili jsme dvě tyče, takže jsme si to vítězství zasloužili. Ale myslím si, že nejdůležitější na tom je, že jsme to za stavu 0:1 nezabalili, a že jsme hráli až do konce, což se nám vyplatilo.