Juniorka nestačila na Bohemians 1905

15. 4. 2013 | Redakce

Juniorka dnes bohužel nestačila na vršovickou Bohemku, za kterou nastoupilo několik hráčů z "A" týmu. Dvě branky naši mladíci dostali z penalty. Do utkání zasáhl i Ondřej Šiml, který je v Bohemians na hostování

26. kolo, pondělí 15. 4. 2013, 16:30, hř. Uhříněves
Bohemians 1905 Bohemians 1905
3:0
(3:0)

Bohemians 1905: Kuru – Trýzna, Ptáček, Kouba (46. Žaloudek), Košata - Šiml, Budínský (77. Wulkanovi) – Maxa, Nerad (62. Šebek), Šedivý (70. Petlička) – Bálek (70. Špilár).
Dukla Praha: Štěpánek – Juroška, Acosta, Hrazdíra, Podkul – Farkaš (46. Micka), Fryčer, Milec - Čapek, Kunič, Grafnetr (55. Toman). Trenér: Peřina.
Branky: 6. Budínský (pen.), 26. Nerad, 42. Budínský (pen.). ŽK: 31. Trýzna.

První pokus o střelu zaznamenala domácí Bohemka, Šedivý postupoval středem hřiště, ale jeho střelecký pokus mířil hodně mimo. O tři minuty později zkusil Budínský centr do vápna, nabíhajícího Bohemáka fauloval Juroška a byl nařízen pokutový kop. Toho se zhostil právě Budínský a povedeným dloubákem otevřel skóre na 1:0. Dukla se pokusila zvrátit rychle inkasovaný gól akcí Kuniče, který se po pravé straně pěknou zpětnou kličkou uvolnil a nacentroval do vápna, kde byl míč sražen na rohový kop. Z něj Dukla nezahrozila, ovšem zásluhou Milce zahrávala další a z něj už nepříjemně na břevno střílel Kunič. Třetí nařízený roh vyústil v tyč a následná dorážka Podkula šla do zámezí.

O další povedenou akci se postaral Čapek, když pronikl obranou a donutil brankáře padnout na zem a taktak vyrazit na roh. I z něj měla Dukla šanci na srovnání, po rozehře pálil z hranice šestnáctky Kunič, ze kterého byl roh další, ale neúspěšný. Kolem 25. minuty se Bohemáci usídlili na útočné polovině. Soupeř nejprve nebezpečně vystřelil, ránu však Štěpánek vyrazil. To už neplatilo o centru, který Štěpánkovi vypadl z ruky a Nerad měl jednoduchou cestu ke zvýšení 2:0. Zelenobílí i nadále pokračovali v tlaku. Až deset minut před koncem poločasu zkusil Kuruovu ostražitost Fryčer. Z dalšího protiútoku, kdy Kunič setřásl dva obránce a střelil, musel Kuru vyrazit nad břevno. Z následných třech rohů se do nejnebezpečnějšího zakončení dostal Acosta, když hlavičkoval do rukou brankáře. Pět minut před koncem rozehrávali roh i domácí, Bálkovi hlavička však nevyšla. Pak přišel další nařízený pokutový kop. Ujal se ho opět Budinský a stejně jako u prvního se nemýlil.

Do druhého poločasu nastoupil Micka a přinesl i trochu oživení, když se podílel na obou šancích Dukly, nejprve sám před bránou trefil Kuruho. Podruhé u střely z dálky z levé strany mířil téměř do pravé šibenice. Na druhé straně měl šanci po přihrávce Maxy Šedivý, ale nemířil přesně. Následně šanci Čapka Kuru opět zneškodnil. Stejně neúspěšný byl centr na nabíhajícího si Maxu. Následovala tvrdá střela Budínského, ale ta šla vedle. Nevyužita skončila i nahrávka Maxy na Špilára, když ji Duklácká obrana srazila na roh. Dukla si taky po delší pauze vystřelila, Acosta přihrál nalevo Čapkovi, ten si naběhl směrem do středu a vystřelil přímo do gólmanových rukou. Patnáct minut před koncem bojovala Dukla na své útočné půlce, ale do finální fáze se těžko dostávala. Naopak Bohemka z rohového kopu škrtla střelou o břevno. Další protiútok Dukly znovu nevyšel, když Toman křižoval Čapka, ten mu míč poslal, ale Toman na něj nedosáhl. Následoval dlouhý pas od Tomana k Čapkovi, ten hlavičkoval do rukou Kuruho. V závěru Bohemka nastřelila další tyč, autorem byl Špilár. Další branka už nepadla a utkání tak skončilo prohrou 0:3.

Jaroslav Peřina: "Dnes je to těžké hodnocení. První poločas jsme dostali ze třech střel tři góly, z toho byly dvě penalty. My jsme měli osm střeleckých pokusů, z toho tři byly jasné gólové šance, bohužel jsme je neproměnili. Soupeř toho využil, vedl tři nula a druhý poločas toho využil. My jsme se nedokázali vůbec dostat do toho, do čeho jsme se dostat chtěli. Kombinaci nám velice ztěžoval ten nerovný terén, ale to je stejné pro obě mužstva, takže jsme asi prohráli zaslouženě, protože my branku nedali a soupeř ji dal."