Juniorka nestačila na Benešov. Veze prohru 2:0

13. 11. 2011 | Redakce

V dalším utkání Divize A zajížděla Juniorka Dukly pod vedení kouče Peřiny do středočeského Benešova. S místním celkem, který je jen o skóre na druhém místě Divize prohrála Dukla 0:2.

14. kolo, neděle 13. 11. 2011
Benešov Benešov
2:0
(1:0)
Dukla Praha BDukla Praha B

Benešov: Capouch - Zoubek, Hrubý, Žák, Braný - Kučaba (66. Popelka), Bredler (66. Chomát), Havlíček, Štěpán - Turek (29. Vrňák), Němec
Dukla Praha B: Sobek - Radoš, Fitsay (81. Freitinger), Hrazdíra, Hanousek M. - Marič, Tenkl, Micka - Jíra (77. Jelínek), Svoboda, Čapek (60. Skála)
Branky: 7. Němec, 90+1 Chomát (pen.). ŽK: 23. Havlíček, 50. Žák, 53. Zoubek - 43. Jíra, 62. Fitsay.

Na domácí hráče se po minulém kole, kdy prohráli v Milevsku, snesla kritika za nedůrazný fotbal a tak na mladíky z Dukly „vlétli“ hned od začátku zápasu.

První gólovou šanci si vytvořili domácí již ve 2. minutě,když po centru útočníka Němce z pravé strany hlavičkoval domácí kapitán Turek z malého vápna 2 m vedle branky Dukly.

V 7. minutě po ztrátě míče v rozehrávce Dukly získal míč domácí střední záložník Havlíček, který poslal v pravém křídle dopředu pravého záložníka Kučabu, jehož přízemní centr z malého vápna zakončil hbitý domácí útočník Němec, ačkoliv byl bráněn obráncem, 1:0 pro Benešov.

Dukla odpověděla po pěkné individuální akci P. Svobody, který se prosadil mezi třemi obránci domácích a zakončil střelou ze 13 metrů, domácí brankář Capouch ale prudkou, dobře umístěnou střelu vyrazil a z odraženého míče střelu J. Micky z 18 m brankář Capouch kryl.

Další gólovou šanci Dukly zmařil domácí brankář Capouch ve 13. minutě, když po pěkné kolmé přihrávce M. Mariče si v plném běhu zpracoval míč J. Micka, dostal se přes stopera Žáka a z 8 metrů z úhlu sám proti brankáři vystřelil pod břevno, ale Capouch míč stačil reflexivně tečovat a vyrazit míč nad břevno!

V 16. minutě opět podržel domácí tým brankář Capouch, to když kryl ostrou ránu M. Hanouska, který po levé straně pronikl až k brankové čáře a z těžkého úhlu ze 7 metrů vystřelil na domácí branku.

Domácí odpověděli v 17. minutě gólovou šancí, kterou si benešovští vypracovali po trestném kopu z pravé strany a následném přenesení hry na levou stranu, kde se uvolnil přes 3 bránící hráče Dukly domácí kapitán Turek, přihrál „proti noze“ na velké vápno střednímu záložníkovi Havlíčkovi a jeho prudká střela ze 13 metrů, ještě tečovaná Kučabou na malém vápně, skončila naštěstí pro Duklu nad brankou Dukly.

Ve 21. min. zachránil Duklu od pohromy výtečný Sobek v brance po tom, co ztratili hráči Dukly na půli míč, a z oblouku velkého vápna mířil technickou střelou přesně k pravé tyči domácí útočník Němec a Sobek těžkou umístěnou střelu stačil vyrazit.

Ve 23. min. dostal ŽK domácí středopolař Havlíček za faul zezadu na P. Svobodu.

Ve 28. min.největší šanci Dukly v zápase zmařil M.Marič, který dostal skvěle připravený míč „proti noze“ od P. Svobody a nekrytý vystřelil z 11 m 3 metry nad domácí branku.

Ve 29. min. domácí vystřídali zraněného kapitána Turka a místo něj do útoku nastoupil č. 8 Vrňák, který se pak v průběhu zápasu posunul na pravou zálohu a do útoku se posunul levý záložník Štěpán.

To bylo až do konce poločasu vše, žádné mužstvo již neohrozilo branku soupeře, jinak se hra odehrávala v poli, kde sice Dukla držela míč, ale bez přímé střely na branku domácích.

Ve 43. min. obdržel R. Jíra žlutou kartu za faul na domácího pravého obránce Zoubka.

Do druhé půle nastoupila obě mužstva beze změn v sestavě.

Začátek druhé půle byl kopií začátku prvního poločasu, domácí si již ve 46. min. vytvořili gólovou šanci, když v pravém křídle získal odražený míč domácí pravý záložník Kučaba, uvolnil se přes dva hráče Dukly, přihrál „proti noze“ středopolaři Havlíčkovi a jeho střela ze 6 metrů skončila jen půl metru vedle branky Dukly.

Hned za třičtvrtě minuty po chybě v rozehrávce stoperů Dukly v brance Dukly Sobek zmařil gólovou šanci benešovského Vrňáka z 9 metrů, kterému přihrával střední záložník Havlíček. Dukla pak vyrovnala hru a v 50. min. když Dukla šla středem v poli do přečíslení, zatáhl rukama domácí stoper č. 5 Žák unikajícího Micku, za což dostal ŽK.

V 53. min. za ostrý „likvidační“ faul domácího pravého obránce č. 12 Zoubka na Micku dostal k údivu přítomných domácí pravý obránce „jen“ žlutou kartu.

V 55. min. po průniku domácích přes pravou stranu obrany Dukly, přihrával domácí Štěpán od brankové čáry „proti noze“ útočníkovi Němcovi, jehož střelu z 12 metrů vykopl z prázdné branky M. Hanousek.

V 58. min. po kombinaci Jíry s Radošem, po pravé straně následovala přihrávka Radoše na velké vápno P. Čapkovi a ten tísněný domácím pravým obráncem Zoubkem přestřelil z 15 metrů domácí branku.

V 60. min. Dukla vystřídala P. Čapka T. Skálou, který nastoupil poprvé po delší nemoci, ze zálohy se do útoku posunul J. Micka a do zálohy šel Skála.

V 62. min. po ztrátě míče Radošem takticky fauloval I. Fitsay domácího pr. záložníka Kučabu, za což dostal žlutou kartu.

V dalších fázích se hra odehrávala většinou uprostřed pole, akce končily nepřesnými přihrávkami nebo drobnými fauly a ani jedno mužstvo si nevytvořilo souvislejší tlak nebo gólovou šanci.

Domácí vystřídali v 66. min. zraněného středního záložníka Bredlera Chomátem a pravého záložníka Kučabu Popelkou.

V 77. min. Dukla vystřídala v útoku Jíru Jelínkem a v 81. min. Fitsaye Freitingerem, Radoš se přesunul k posílení ofenzívy.

Dukla měla mírnou převahu, a v 90. min. vystřelil křížnou přízemní střelu z 21 m P. Svoboda domácí brankář Caouch kryl.

Po dlouhém výkopu brankáře Capoucha do levého křídla unikl do otevřené obrany domácí rychlý útočník Němec, který ve vápně udělal kličku vybíhajícímu brankáři Sobkovi, který jej neúmyslně zachytil v pádu a z následné penalty zkušeným Chomátem pečetili domácí výsledek 2:0.

Průběh zápasu charakterizuje dobře nadpis v článku z Benešovského deníku „Nasazení a odhodlání přineslo Benešovu ovoce“.

Celkově Dukla odehrála průměrný první poločas a nepříliš vydařený druhý poločas, když domácí tým přehrával Duklu v důrazu a nasazení. V několika případech, kdy po kolmých přihrávkách se hráči Dukly v první půli dostali do šance, tyto příležitosti, zejména v prvním poločase, nevyužili.

Mladíci Dukly tak nesehráli zápas, na který by rádi vzpomínali. Přizpůsobili se soupeři, nevyužívali přednosti Dukly a ani výkon některých nebyl zcela optimální. Domácím stačilo k zisku tří bodů „jen“ nasazení a bojovnost.

Hodnocení trenéra Jaroslava Peřiny: "Pro mě byl dnešní výkon mužstva zklamáním. Ve druhém poločase jsme nepředvedli naši hru, kterou jsme hráli v předchozích utkáních. Soupeři jsme zbytečně dovolovali rychlé breakové situace, ze kterých nás ohrožoval. Proto si soupeř více zasloužil zvítězit a to i přesto, že jsme v první půly neproměnili čtyři brankové situace."