Juniorka nestačila na Baník

1. 8. 2013 | Redakce

Juniorská liga pokračovala druhým kolem, ve kterém se junioři Dukly utkali s Baníkem Ostrava. Bohužel, Baník byl dnes soupeřem nad síly našich mladíků a zvítězil 6:2.

2. kolo, čtvrtek 1. 8. 2013, 14:00, Vítkovice Aréna
Ostrava Ostrava
6:2
(2:0)

Ostrava: Pavlenka – Celba, Kaša, Foltýn, Kundrátek P. (76. Pyclík) , Kundrátek L., Šašinka, Půda, Vengřinek, Byrtus, Peter
Dukla Praha: Malý – Juroška, Klár(46. Bartůněk), Begič, Preisler - Brejcha, Fryčer, Milec, Tetour (46. Hrazdíra) - Vopat (62. Toman), Gajecký
Branky: 14. Šašinka, 43. Půda, 57. Andrezly, 69. Šašinka, 71. Čech, 85. Byrtus – 73. Gajecký, 76. Toman. Karty: ŽK: 59. Fryčer (DUK). Rozhodčí: Marek – Pochylý, Mikula
Diváci: 110

Junioři, kteří v pondělí odstartovali Juniorskou ligu domácím duelem s Libercem (0:1), zavítali do Vítkovic, kde se utkali s Baníkem Ostrava. Hned ve druhé minutě měl šanci Byrtus, ale jeho hlavičku Malý vychytal. Ve 14. minutě padla první branka zápasu. Postaral se o ní Šašinka, který zužitkoval akci Kundrátka. Po půlhodině hry měla velkou šanci i Dukla. Centrovaný míč do pokutového území našel Tetoura, který to zkusil přímo z voleje. Jeho střelu ovšem brankář domácích dokázal vyrazit. Následná dorážka byla zblokovaná na rohový kop. Za pár okamžiků utekl Gajecký obraně Baníku na pravé straně. Dokázal vystřelit k levé tyči, u které byl ovšem Pavlenka připraven. Bohužel Dukla inkasovala gól do šatny, před odchodem do kabin se prosadil Půda a zvýšil na 2:0.

Druhý poločas nezačal nějakou výraznější šancí. Až v 57.minutě se přízemní střelou prosadil Anderzly, kterého skvěle našel Kundrátek. Hráči Dukly se snažili o zvrat v utkání, ale obrana Baníku pracovala bezchybně. Bohužel přišly dvě branky během dvou minut v síti Karla Malého. Nejprve se prosadil Šašinka a následně Radim Čech. Odpovědí na dvě rychlé branky Baníku byly dva góly Dukly. Na 1:5 snižoval Gajecký a hned o tři minuty později vstřelil branku na 2:5 Toman. Poslední gól zápasu vstřelil Byrtus a završil tak vysoké skóre na konečných 6:2 pro Baník.

Jaroslav Hynek: "Do utkání jsme měli pomalý nástup, jehož vyústěním byla soupeřova branka. V další části prvního poločasu se hra vyrovnala i co se nebezpečnosti týče a mohli jsme vyrovnat, ale pár minut před koncem poločasu jsme udělali chybu v rozehrávce a soupeř nás opět potrestal brankou. Do druhé poloviny jsme si řekli věci, které bychom měli hrát, aby jsme utkání otočili. Plnit se nám je povedlo prvních pět minut, pak se Ostrava opět dostala do brejku a navýšila na 3:0. My jsme se snažili změnami v ofenzivě ještě reagovat, ale soupeř měl svoji kvalitu a patnáct minut před koncem utkání nám přidal další dvě branky. Naše reakce byla stáhnutí se do bloku a hra na rychlé protiútoky, z kterých se nám podařilo vstřelit dvě branky. V závěru Baník upravil výsledek na konečných 6:2 brankou ze standardní situace. Zasloužené vítězství."