Juniorka na hřišti Hořovicka neuspěla

21. 4. 2012 | Redakce

Ve 22. kole divizní skupiny A nastoupila juniorka Dukly na hřišti Hořovicka, kde se jí bodovat nepodařilo. Prohrála 0:3.

22. kolo, sobota 21. 4. 2012
Hořovicko Hořovicko
3:0
(0:0)
Dukla Praha BDukla Praha B

Hořovicko: Mojžíš - Bežó, Kaufman, Rampa, Krupička - Vokáč (85. Diviš), Žalud, Nademlejnský, Šubert (78. Šmíd) - Kolář (84. Štěpnička), Zítek.
Dukla Praha B: Sobek – Radoš, Skála, Preisler, Hanousek Matěj - Vaida, Farkaš (76. Heráň), Fryčer - Svoboda, Kotlík, Čapek (68. Podkul).

Středočeši tak odskočili Dukle B v tabulce, jelikož před tímto zápasem měli na osmé pozici pouze o jeden bod víc. Naši junioři mají i nadále 28 bodů.

V první čtvrthodině byla Dukla aktivnější než domácí, kteří dvakrát vystřelili na branku Dukly ze střední vzdálenosti útočníky Zítkem a Kolářem. Dukla měla dvě gólové příležitosti, které si vypracoval aktivní Kotlík v útoku, v první šanci se ocitl již v 6. minutě po tom, co v souboji s domácími obránci si vybojoval míč, ale jeho střelu z úhlu ze 14 m z pravé strany zkušený domácí brankář Mojžíš stačil vyrazit na roh. Ve své druhé gólové šanci se ocitl Kotlík ve 23. min. po tom, co mu domácí obránci při rozehrávce přihráli přímo na nohu ve vzdálenosti 25 m od branky, Kotlík s míčem zasprintoval, udělal kličku vyběhnuvšímu ležícímu brankáři Mojžíšovi, ale po kličce se dostal ze střeleckého úhlu a míč mu utekl za brankovou čáru. Třetí („jen padesátiprocentní“) šanci si vypracovala Dukla po rohovém kopu domácích, kdy ze získaného míče po rychlém protiútoku Svobody a Fryčera na centrovaný míč Svobodou z pravé strany před odkrytou domácí branku nedosáhl sprintující Fryčer ve skluzu na malém vápně jen o pověstný vlásek.

Ve druhé čtvrthodině se domácí zvedli a byli pilnější ve střelbě, ale naštěstí pro Duklu všechny střely domácích šly vedle branky Dukly. Dukla naproti tomu ve druhé čtvrtině zápasu vůbec nevystřelila. Ve 42. min. si vypracovala gólovou příležitost po akci Svobody, ale Vaida z 11 metrů v dobrém postavení netrefil míč. Domácí si vytvořili gólovou šanci ve 29. min., když na centrovaný míč z pravé strany záložníkem Vokáčem mezi dvěma obránci Dukly ze 12 m si naběhl útočník Zítek a hlavičkoval nad branku Dukly.

Vzrůstající aktivita domácích se projevila i ve žlutých kartách, to když unikajícího záložníka Vokáče v pravém křídle u pokutového území Dukly zezadu fauloval „v nouzi nejvyšší“ Hanousek.

Několik nadějných akcí Dukly skončilo odmáváním ofsajdu asistentem rozhodčího Svatíkem.

První poločas tak vinou nedůrazu a nepřesnosti v koncovce Dukly skončil bez branek.

Dukla ze začátku druhé půle byla opět aktivnější. V 51. min. si vypracovala gólovou šanci po centru Svobody na malé vápno, kde nabíhající Čapek jen nastřelil domácího brankáře Mojžíše. Podobně Dukla naložila s další „tutovkou“, to v 56. min., opět po přihrávce Svobody z pravého křídla „proti noze“ do prostoru penalty, odkud Fryčer přestřelil domácí branku.

Naproti tomu domácí v 63. min. po sérií nepřesností v obranné činnosti Dukly po přihrávce pravého záložníka Vokáče vstřelili z malého vápna nabíhajícím útočníkem Zítkou důležitý první gól zápasu.

V 68. min. Dukla vystřídala v útoku Čapka Podkulem. V poslední čtvrtině zápasu již dominovali domácí. V 73. min. se po přihrávce útočníka Koláře dostal do gólové šance přes stopery Dukly útočník Zítek, ale Sobek v brance Dukly jeho střelu z 10 m výtečně vyrazil na roh.

Hned o dvě minuty později po nedůrazném odvrácení centrovaného míče do vápna Dukly zakončoval z odraženého míče ze 13 metrů hořovický Kolář, naštěstí pro Duklu přízemní střela skončila těsně vedle branky Dukly.

Ještě v téže minutě po faulu obrany Dukly zahrávali hořovičtí trestný kop ze 30 metrů z levé strany středním záložníkem Nademlejnským na vzdálenou tyč, kam si naběhl nekrytý pravý obránce Bežó, kterého nechala překvapená obrana Dukly ze 3 metrů zakončit, Sobek stačil míč vyrazit, výborný Sobek pak stačil ještě jednou vyrazit opakovanou dorážku domácího Bežó, ale na třetí dorážku nekrytého stopera Rampy byl již Sobek krátký a Dukla prohrávala 0:2.

V 76. min. Dukla vystřídala Farkaše Heráněm. O dvě minuty později vystřídalo Hořovicko levého záložníka Šuberta Šmídem.

Třetí „hřebíček do rakve“ zatloukl domácí útočník Zítek, který si naběhl na dlouhý nákop stopera Rampy za linii obrany Dukly a využil nedůrazu a nedorozumění Preislera a vybíhajícího Sobka a do prázdné branky upravil na konečných 3:0 pro domácí.

V závěru proběhlo dvojí střídání domácích, když útočníka Koláře vystřídal Štěpnička a pravého záložníka Vokáče Diviš.

V předposlední minutě pak ještě Sobek po rohovém kopu Nademlejnského chytil hlavičku stopera Rampy ze 6 metrů.

Celkově Dukla odehrála průměrný první poločas a slabý závěr druhého poločasu. Zhruba se tak opakovala historie z podzimního zápasu, kdy Dukla byla v první půli výrazně lepší, ve druhé výrazně horší a dostala tři góly.

Jaroslav Peřina: „Dnes jsme prohráli zaslouženě. My jsme ze tří nebo čtyř příležitostí branku nedali, naopak soupeř z podobné situace, jakou jsme si vypracovali také, vstřelil první gól. Myslím, že při současné součinnosti naší obranné řady vyhrálo Hořovicko zaslouženě.“