Juniorka na Velký pátek porazila Teplice

19. 4. 2019 | Redakce

Juniorka Dukly se na Velký pátek odpoledne utkala s Teplicemi a po dvou zápasech bez bodu konečně získala vítězství. I přes neproměněnou penaltu dokázala díky dobrému výkonu porazit svého soupeře 2:1.

4. kolo, pátek 19. 4. 2019, 14:00, SK Kazín
2:1
(2:0)
TepliceTeplice

Dukla Praha: Janda – Schneider, Kosík, Mašek, Šolaja (66. Volf) – Kott, Mentberger (74. Bílek), Korček (58. Vyleta) – Kolman (66. Ludvíček), Kubů, Janko.
Teplice: Plachý – Válek, Moncevičs, Náhlovský, Vobecký, Švejda (K), Kuchař, Vepřovský, Liška (61. Kafka), Janda, Ondrášek.
Branky: 4. Šolaja, 44. Kubů – 77. Janda. ŽK: 28. Korček – 90. Vobecký. Rozhodčí: Julínek – Pospíšil, Podaný.
Diváci: 150

Páteční sváteční zápas nepatřil mezi ty, v nichž se na góly čeká dlouhé minuty. Už v té 4. se totiž Dukla prosadila poprvé, o otevření skóre se postaral David Šolaja a bylo to 1:0. Velmi pozitivní start pro Duklu. Teplice se nenechaly zaskočit a pomalu se dostávaly do hry, ve 13. minutě dokonce Liška nastřelil břevno, žádnému z jeho spoluhráčů se přesná dorážka nezdařila. V úvodní dvacetiminutovce se hrálo velmi tvrdě a rozhodčí po faulech často přerušoval hru. Ve 38. minutě orazítkoval břevno soupeřovy brány i hráč Dukly, konkrétně Tomáš Kott, který střílel po pěkné individuální akci. A těsně před odchodem do šaten se Dukla prosadila podruhé v zápase, ve 44. minutě si na centr na zadní tyč vyskočil Matyáš Kubů a hlavičkou umístil balon do brány za záda brankáře Plachého, 2:0.

V začátku druhého poločasu bylo na teplických znát, že touží se zápasem něco udělat, Dukla se musela častěji bránit. Hra se pak kouskovala četným střídáním na obou stranách. V 65. minutě jsme už potřetí viděli břevno, do kterého se tentokrát zprudka trefil hostující Kafka. V 71. minutě byla po faulu Teplic ve vápně nařízena penalta pro Duklu, tu však její hráč Kristian Janko nedokázal proměnit, brankář Jan Plachý totiž jeho střelu perfektním skokem zneškodnil. A v 77. minutě Teplice dokonce snížily stav, když teplický Petr Janda překonal svého jmenovce v bráně Dukly Petra Jandu, bylo to 2:1. V 81. minutě se Dukla dovolávala penalty za zákrok na hranici pokutového území, rozhodčí ale nařídil přímý volný kop, ze kterého nic nebylo. Poslední desetiminutovka hry se opět kouskovala kvůli faulům, Dukla si ale vedení udržela a zvítězila 2:1.

Tomáš Kulvajt: "První poločas jsme zvládli ofenzivně velmi dobře a krom dvou branek jsme nastřelili ještě břevno a další možnosti nedořešili. V obranné činnosti jsme však mohli být aktivnější. Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem dát co nejdříve třetí branku a rozhodnout, to se nám bohužel nepodařilo z několika dobrých možností, ani z penalty. Hosté naopak také nastřelili břevno a z dorážky snížili. Závěr byl proto z naší strany spíše nervózní, poctivým týmovým výkonem jsme ale nakonec dotáhli zápas do zaslouženého vítězného konce."