Šňůru výher přerušilo utkání se Spartou, ve kterém naše juniorka prohrála 1:4.

8. kolo, pondělí 17. 9. 2012, 13:00, TC Strahov
4:1
(3:0)

Sparta Praha: Vavruška, Nový, Hronek, Breda, Holas, Reiter, Folprecht, Macháč, Tiemoko (82. Griffiths), Barciaga (43. Golovko), Ayuk.
Dukla Praha: Tetour - Juroška, Jeřábek, Skála, Hanousek - Farkaš (69. Pařík), Fryčer (46. Svoboda), Oudraogo - Čapek (58. Grafnetr), Pták (58. Kotlík), Micka (58. Milec).
Branky: 13. Tiemoko, 29. Barciaga, 32. Tiemoko, 53. Macháč - 54. Pták. Rozhodčí: Hrabovský - Pospíšil, Váňa

V prvním poločase se do první šance dostal Ouedraogo, když se samostatným únikem dostal před sparťanského gólmana, kterého ale nedokázal prostřelit. Sparta poprvé zahrozila o 4 minuty později. Tiemoko pálil hlavou těsně vedle tyče. O minutu později po chybě Skály se stejný hráč prosadil a prostřelil Tetoura - 1:0.

Ve 23. minutě Dukla dobře rozehrála trestný kop, puštěný balón na šestnáctku Hanousek zpracoval a pálil těsně nad šibenici. O pár minut později Tetour výborně kryl střelu Bredy z 30 metrů, ale ve 28. minutě už nestačil na přetažený centr zprava na zadní tyč, kde hráč Barciaga hlavou zvýšil na 2:0 pro Spartu. Ve 33. minutě po odražené střele, která vypadla zpátky pod nohy Tiemoka, který udělal kličku Tetourovi a skóroval do prázdné brány, Sparta zvýšili na 3:0.

Ve druhé půli se hra více vyrovnala, přesto v 53. minutě Dukla neuhlídala rozehrávku Sparty z levé strany a z velkého vápna Machač střižnou střelou upravil na 4:0. O minutu později pronikl Ouedraogo do šestnáctky proti samotnému gólmanovi, který jeho střelu vyrazil, ale pohotový Pták, balón vrátil do sparťanské sítě a upravil stav na 4:1. Dále se ke slovu dostal Svoboda, nařízený pokutový kop ale neproměnil. Stejný hráč se v závěru poločasu uvolnil v šestnáctce, ale jeho dělovku vyrazil Vavruška. V 86. minutě měla ještě velkou šanci Sparta, kdy z levé strany postupoval hráč sám na bránu, ale Tetour skvěle kryl.

Jaroslav Peřina: "Myslím, že jsme prohráli zaslouženě, protože jsme udělali víc chyb než soupeř. Byli jsme na rozdíl od jiných zápasů méně nebezpeční před brankou soupeře. Ten využil všech našich individuálních chyb, kterých jsme se dopustili tak, že z nich padly branky a my jsme bohužel po prvním prospaném poločase nedokázali to utkání zvrátit. Ačkoli za stavu 4:1 byla nařízena penalta, kterou ale Svoboda neproměnil. Tam by ještě asi svitla naděje, ale bohužel ji neproměnil a tudíž s utkáním nešlo už mnoho dělat. "