Juniorka má za sebou poslední zápas sezony

8. 6. 2014 | Redakce

Nepovedené loučení se sezonou, tak se dá nazvat utkání Dukly na půdě libereckého Slovanu. V utkání, které skončilo 8:2 pro domácí, zkompletoval dvojnásobný hattrick liberecký Frimmel.

42. kolo, neděle 8. 6. 2014, 10:15
Slovan Liberec Slovan Liberec
8:2
(3:1)

Slovan Liberec: Kubát – Zítka, Egert, Beníšek (74. Krejčí), Vojtěšek - Kaiser, Drobílek (61. Chlumecký), Dydowicz, Ondráček - Bouška (69. Lanfranchi), Frimmel.
Dukla Praha: Němčanský – Kulikov, Schindler (71. Klár), Begič, Cvrček - Brejcha, Tetour, Mazlouf (46. Vrkoč) - Manzia (75. Matta), Vopat, Gajecký (46. Toman).
Branky: 19. Frimmel, 20. Frimmel, 22. Frimmel, 63. Frimmel, 68. Egert, 80. Frimmel, 82. Frimmel, 86. Kaiser – 9. Manzia, 89. Begič. ŽK: 54. Bouška. Rozhodčí: Černý – Kubr, Hanousek

Hned na samotném začátku utkání šel Manzia sám na brankáře Kubáta, ten ale zabránil brzké brance. Co se nepovedlo v úvodu, napravil Manzia po deseti minutách hry. Po centru Brejchy nás konžský útočník poslal do vedení 1:0. V rozmezí 19. až 22. minuty přišla severočeská gólová smršť a nevídaně rychlý hattrick Frimmela. V 19. minutě vyrovnal liberecký hráč přesnou střelou k tyči, branku na 2:1 vsítil pohotovým obloučkem a třetí gól vstřelil liberecký útočník po povedené kombinaci domácích - 3:1. Dukla mohla o necelou čtvrthodinu později snížit na rozdíl jediné branky, ale střelu Cvrčka z penaltového prostoru Kubát vychytal a o dvě minuty později Dukla trefila tyč. Bohužel i přes šance hostů na konci poločasu, šel liberecký Slovan do kabin s dvoubrankovým vedením.

Trenér Hynek udělal do druhé půle dvě změny v sestavě, do hry zasáhli Toman a Vrkoč, ale bohužel ani tyto změny nepřinesly kýžený efekt. Naopak Slovan měl v 52.minutě vyloženou šanci, hlavičku Vojtěška vychytal Němčanský. Za dalších deset minut vstřelil svou čtvrtou branku v utkání Frimmel, na kterého navázal o pět minut později Egert, který svou hlavičku "posadil" přesně k tyči - 5:1. V poslední desetiminutovce padly čtyři branky. V 80. a 82.minutě zkompletoval dvojnásobný hattrick Frimmel a gólový účet z pohledu Liberce uzavřel v 86.minutě střelou ke vzdálenější tyči Kaiser. Výsledek ještě v 89.minutě korigoval Begič. Juniorka se tak rozloučila se sezonou hokejovým výsledkem 8:2.

Trenér Jaroslav Hynek: "Zápas v Liberci jsme začali dobře, dali jsme vedoucí branku a v prvních dvaceti minutách byl zápas vyrovnaný. Soupeř nám ale poté dal vyrovnávací branku a v následných dvou minutách jsme vytvořili obrovské hrubky a Slovan se dostal na koně. My jsme měli ještě dokonce poločasu příležitost ke snížení, ale vstřelili jsme tyč, takže jsme se nedotáhli na solidní kontakt, ale pořád dva góly náskoku soupeře není nepřekonatelný odskok. Ale ve druhém poločase se nám to nepodařilo vůbec zachytit a soupeř narůstající přesností a naší nepřesností začal získávat daleko více ze hry, rozdíl se zvyšoval a nakonec utkání skončilo obrovským rozdílem 8:2."