Prohrou 0:5 skončilo televizní utkání Juniorské ligy na půdě 1. FC Slovácko

16. kolo, úterý 13. 11. 2012, 16:00, Městský stadion Miroslava Valenty
5:0
(2:0)

Slovácko: Heča – Ondica (75. Prajza), Malý, Mikulica, Reinberk, Trávník, Lukáš (86. Stráník), Hofmann, Kerbr, Andreou (73. Haša), Bartoš
Dukla Praha: Tetour – Juroška (69. Ilko), Jeřábek, Hrazdíra, Hanousek – Frycer (62. Pařík), Ouedraogo (54. Farkaš), Milec – Pták (62. Kotlík), Čapek, Micka (54. Svoboda)
Branky: 4. Bartoš, 41. Kerbr, 50. Jeřábek (vla.), 72. Lukáš, 82. Haša. ŽK: 62. Mikulica (SLO), 90. Banasík (SLO) - 36. Ouedraogo (DUK). Rozhodčí: Proske - Machálek, Gloser.

Domácí Slovácko otevřelo skóre hned ve čtvrté minutě, když po chybě Fryčera pronikl Bartoš do vápna a překonal Tetoura – 0:1. O pár minut později, se snažil kiks kolegy napravit Kamil Pták, jeho střela ale minula branku. Následovala další akce Dukly, když ve vápně pěknou přihrávkou našel Fryčer Micku, který trefil Heču.

Ve 20. minutě protlačilo Slovácko míč za brankovou čáru, ale branka nebyla uznána kvůli ofsajdu. Vzápětí otestoval pozornost slováckého brankáře Čapek, od kterého se skákající míč odrazil do zámezí.

V poslední patnáctiminutovce prvního poločasu se uvolnil Ouedraogo po pravé straně, který nacentroval před Fryčera, ten si ale nezpracoval míč nejlépe a s jeho střelou neměl Heča problém. Na polovině vybojoval Ouedraogo míč, který byl posunut na pravou stranu k Mickovi, jenž se kličkou do pravé strany uvolnil a střílel k levé tyči, Heča i tuto šanci vychytal. V závěru poločasu po rychlém protiútoku trefil Kerbr pravou šibenici Tetourovi branky - 0:2. Jako odpověď si ještě Dukla vytvořila pěknou kombinací po levé straně, do zakončení se dostal Čapek, ale nebyl úspěšný. Slovácko se dostalo ještě do jedné šance, po centru Ondice se hlavou prosadil Lukáš, ale branku netrefil.

Druhý poločas začal pomalejším tempem. Bohužel v 50. Minutě přišla rána pro hostující Duklu, Jeřábek posílal malou domů, ovšem Tetourovi míč přeskočil nohu a zapadl až do branky 0:3. V 55. minutě střílel Lukáš, jeho střelu obrana Dukly zablokovala, ale pouze k Andreounovi, který centrem našel nabíhajícího Kerbra, ten placírkou vystřelil míč vedle pravé tyče branky Dukly. V 60. minutě nadvakrát vychytal výbornými zákroky Tetour útočníky Slovácka, následoval nevyužitý rohový kop. Poté přišel centrovaný míč do pokutového území, ale Tetour vyboxoval.

V 71. minutě se ocitl v šanci Hanousek, ale Heča včas vyběhl a míč uklidil do bezpečí. Slovácko si ale hned z protiútoku vytvořilo šanci, ze které vstřelil Lukáš gól – 0:4. Další minuty přinesly spíše hru ve středu hřiště. Tedy až do 82. minuty, kdy si junioři Dukly vypili pohár hořkosti snad až do úplného dna – nejlepší střelec Slovácka Haša dostal přihrávku za obranu a tváří v tvář Tetourovi se nemýlil 5:0.

V 88. minutě mělo Slovácko další šanci, ale Tetour další branku ve své síti nedovolil a vychytal útočící hráče Slovácka. Zápas tak skončil prohrou 0:5.

Jaroslav Peřina: "Myslím, že jsme utkání nezvládli trochu hlavou, protože první tři branky, jsme prakticky soupeři darovali po individuálních chybách. Samozřejmě, když dostaneme v páté minutě branku, tak není úplně jednoduché se z toho vzpamatovat, kór v utkání, které je pro některé úplně poprvé v televizi. Takže určitý psychický tlak tam byl a my to bohužel nezvládli. Ale za stavu 1:0 jsme měli veliké příležitosti prostřednictvím Kamila Ptáka a Jana Micky, které jsme nevyužili. Kdybychom je využili, tak by se to utkání vyvíjelo jinak, ale na „kdyby“ se nehraje. Soupeř nám ukázal svou kvalitu v přechodové fázi a v podstatě každou naši nepřesnost na jejich obranné polovině potrestal rychlým brejkem a dokázal z něj dát branky."