Juniorka jede z Jihlavy bez bodu

22. 9. 2014 | Redakce

Junioři Dukly prohrávali v Jihlavě už 0:2, díky brankám Gajeckého ale svěřenci trenéra Hynka dokázali vyrovnat, ovšem Muris Mešanovič hned vzápětí rozhodl o vítězství domácích v poměru 3:2.

11. kolo, pondělí 22. 9. 2014, 13:30
Jihlava Jihlava
3:2
(2:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Jihlava: Soukup – Bello (66. Ujčík), Šourek, Pedro (35. Kriegsmann), Demeter - Fulnek, Mešanovič (76. Maruš), Mlakič, Klusák - Hron, Kosak (24. Spirkoski).
Dukla Praha: Němčanský – Kulikov, Reiter, Troníček, Moravec (70. Toman) - Tetour, Brejcha, Bezpalec (66. Volek) - Vopat, Gajecký (76. Zoubek), Bezdička
Branky: 4. Kosak, 30. Mešanovič, 58. Mešanovič – 44. Gajecký (pen.), 56. Gajecký. ŽK: 86. Troníček

Jihlava zažila velice povedený vstup do utkání, už ve čtvrté minutě se prosadil Jan Kosak, který po standardní situaci skóroval hlavou. V 11. minutě mohla Dukla srovnat - Gajecký utekl, střelu vyrážel Soukup pouze k Vopatovi a jeho pokus vytahoval z brankové čáry jeden z domácích hráčů. Po půlhodině hry to už bylo 2:0 pro domácí, o gól se postarali hráči z kádru "A" mužstva Jihlavy, Bello vyslal uličkou Mešanoviče, který obstřelil Němčanského. Opět ihned po gólu Vysočiny měla Dukla příležitost skórovat, ale hosté trefili tyč. Ke konci poločasu se ale junioři Dukly dočkali, ve vápně byl sražen Tetour a následnou penaltu proměnil Gajecký.

V 56. minutě bylo dokonce vyrovnáno! Vopat našel Gajeckého, který se sám před brankou nemýlil a srovnal skóre. Bohužel pro Duklu následovala hned vzápětí branka Jihlavy, která byla i rozhodující brankou celého utkání. Mešanovič se ve vápně otočil a tvrdou ránou k levé tyči a poslal svůj tým do vedení. V 64. minutě mohl reagovat Brejcha, ale mířil vedle. Jihlavský Mešanovič byl při chuti, v 65. minutě se protáhl do šance a vystřelil. Míč se pak odrazil ke Klusákovi, který z velkého vápna netrefil odkrytou bránu. V 81. minutě byla Dukla blízko vyrovnání, ale Zoubek trefil tyč. Ale i Jihlava mohla definitivně rozhodnout, ovšem Fulnek nedokázal Němčanského přehodit. Další branka už tak nepadla a Dukla si odvezla z Jihlavy prohru 2:3.

Jaroslav Hynek."Přestože jsme zápas prohráli 3:2, tak bych chtěl kluky za předvedenou hru a přístup pochválit. Myslím, že jsme předvedli lepší výkon než v předchozích utkáních, kde proti zahuštěné obraně soupeře se nám nepodařilo vytvořit žádnou šanci, ale nyní jsme se na tyto situace hodně soustředili a proti, až pasivně hrajícímu soupeři, jsme si dokázali vytvořit krásné příležitosti a dokázali z toho vstřelit dvě branky. Nicméně soupeř měl ve svých řadách rozdílového hráče a to je Mešanovič. I když se nám podařilo spoustu věcí, tak tento hráč byl prostě rozdílový. I když jsme si šance vytvořili, tak jsme z toho nedokázali dát gól a zase jsme trefili tyč a Mešanovič si v těch šancích věděl rady. Jinak si myslím, že jsme měli celé utkání herní převahu, kluci dobře kombinovali, pracovali skvěla a za to bych je chtěl pochválit. Nicméně jsme na vítězství znovu nedosáhli. Věřím, ale že v dalších zápasech budeme pracovat stejně dobře a konečně vyhrajeme."