Juniorka - drama do poslední minuty

11. 9. 2011 | Redakce

V malém pražském divizním derby viděli diváci na Julisce velice zajímavé utkání, ve kterém padlo šest branek. Do poslední minuty nebylo jasné, jak zápas skončí. Ještě ve druhé minutě nastaveného času kopali domácí penaltu, jenže Tenkl ji neproměnil, a tak nakonec juniorka DUKLY remizovala s SK Horními Měcholupy 3 : 3 (1 : 1).

5. kolo, neděle 11. 9. 2011
Dukla Praha B Dukla Praha B
3:3
(1:1)
Horní MěcholupyHorní Měcholupy

Dukla Praha B: Sobek - Radoš, Preisler, Hrazdíra (88. Fitsay), Podkul - Micka, Tenkl, Farkaš - Kmoch, Jíra (68. Jelínek), Čapek (80. Skála). Trenér: Jaroslav Peřina
Horní Měcholupy: Boháč - Podskuba (28. Petřivý), Musil, Peciar, Folwarczny - Kadeřábek (66. Kolísek), Vrabec, Folprecht, Šimonovský - Musiol, Birma (63. Dočekal). Trenér: Jindřich Trpišovský
Branky: 43. Farkaš, 52. Čapek, 68. Micka - 4. Šimonovský, 81. Musil, 86. Musiol. ŽK: 75. Tenkl - 45. Peciar, 51. Petřivý, 83. Šimonovský.

Utkání začalo tak jako na všech stadionech v republice uctěním památky ve středu tragicky zahynulých hokejistů. Poté už byl zahájen samotný fotbalový zápas a od začátku se bylo na co dívat. Lépe vstoupili do utkání hosté, kteří jako farma FK Viktorie Žižkov přijeli značně posíleni. Ve 4. minutě po trestném kopu z levé strany a následné shrumáži v pokutovém území DUKLY se nejlépe zorientoval Šimonovský a poslal hosty do vedení - 0 : 1.

DUKLU to nikterak nevyvedlo z míry a již o tři minuty později mohlo být vyrovnáno. Tenkl poslal uličkou do vyložené šance Kmocha, ten šel sám na brankáře, jenže měcholupský Boháč stačil jeho střelu nohou vyrazit. Ve 14. minutě uvolnil Micka Čapka, který z úhlu trefil dobře postaveného hostujícího gólmana. Hned poté na druhé straně Podskuba vyzkoušel střelou z 18 metrů domácího Sobka, ale ten byl připraven. Tři minuty nato opět Podskuba zakončoval zleva z úhlu na přední tyč, Sobek však opět jeho střelu kryl.

Ve 27. minutě napřáhl z 25 metrů domácí Čapek, jeho střela minula asi o metr levou tyč. O pět minut později mohlo být vyrovnáno. Jíra zatáhl míč po pravé straně, našel na malém vápně Farkaše, který však těsně minul pravou tyč měcholupské branky. Na druhé straně ve 41. minutě Folprecht po samostatné akci zakončoval ze 20 metrů vedle levé tyče.

Vyrovnávací gól DUKLY padl až dvě minuty před poločasem. Po odraženém míči se Farkaš z hranice trestného území trefil přesně k levé tyči.

Od začátku druhého dějství přidali hosté na důrazu, přitvrdili v osobních soubojích a na trávníku začaly létat jiskry. Hráči DUKLY se však nenechali zastrašit ostřejšími zákroky a v 52. minutě šli do vedení. Kmoch pronikl po levé straně do trestného území, na malém vápně našel zpětnou přihrávkou Čapka a ten nezaváhal - 2 : 1.

Poté dal o sobě vědět dvakrát hostující Birma. Poprvé se ještě neprosadil v průniku přes Hrazdíru, ale v 55. minutě po odraženém míči z hranice velkého vápna protáhl pořádně domácího brankáře, který jeho tvrdou a přesně mířenou střelu s námahou vytěsnil na rohový kop. Tlak hostů začal narůstat. Dvakrát měl dobrou příležitost Musiol, v 58. minutě mířil vedle a o čtyři minuty později jeho pokus po samostatném průniku vyrazil Sobek na roh. Po následném rohovém kopu a odraženém míči Vrabec přestřelil branku.

V 67. minutě po dalším zahraném rohu mířil Peciar "koníčkem" těsně vedle pravé tyče. Nedáš - dostaneš. Hned z protiútoku našel Farkaš na hranici velkého vápna Micku, který přesně mířenou střelou upravil na 3 : 1.

Hosté se však nevzdali a v poslední čtvthodince vyvinuli drtivý tlak, který jim nakonec přinesl vyrovnání. V 77. minutě ještě spálil obrovskou šanci Musiol, když po zatažení a centru Dočekala z levé strany ze sedmi metrů přestřelil branku. Tentýž hráč se o dvě minuty později dral do další šance, ale po zdařilé zasekávačce ve vápně zakončil nepřesně.

V 81. minutě zahrávali hosté další z mnoha rohových kopů a kapitán Musil hlavou snížil na 3 : 2. O minutu později ztratila DUKLA u svého pokutového území zbytečně míč a Musiol z hranice vápna nastřelil břevno.

Vyrovnání hostů se zrodilo po zbytečné chybě Radoše. Podcenil souboj s Folwarznym, který unikl po levém křídle, našel ve vápně Musiola, který svou již několikatou šanci s přehledem proměnil - 3 : 3. Utkání pomalu spělo ke konci a zdálo se, že obě mužstva už jsou s dělbou bodů spokojena.

Ve druhé minutě nastaveného času však hostující obrana faulovala v trestném území pronikajícího Jelínka a rozhodčí Kotalík ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. V té chvíli byla opět blíže k vítězstí DUKLA, jenže Tenklovu penaltu Boháč vyrazil. Přestože juniorka DUKLY vedla již o dvě branky a v samém závěru byla k vítězství blíže, z hlediska průběhu celého zápasu se konečná remíza jeví jako spravedlivá. Hrstka diváků musela odcházet z Julisky k nedělnímu obědu spokojena jak s předvedenou hrou obou mužstev, tak s počtem vstřelených branek.

Hodnocení trenéra Jaroslava Peřiny: "Diváci viděli šest branek, takže musí být spokojeni. Ztratili jsme vedení 3 : 1, což mě mrzí víc než neproměněná penalta. Do 75. minuty jsme hráli dobře, pak nás soupeř přitlačil a měl spoustu šancí. Vyzdvihl bych výkon Tenkla a to i přes neproměněnou penaltu."