Juniorka doma remizovala s Jabloncem

25. 10. 2015 | Redakce

Dukla doma potrápila sedmý tým tabulky juniorské ligy. V prvním poločase poslal Duklu do vedení Cvrček. 20 minut před koncem vyrovnal na konečných 1:1 hostující Nesládek.

14. kolo, neděle 25. 10. 2015, 10:15, UMT Mikulova
Dukla Praha Dukla Praha
1:1
(1:0)
JablonecJablonec

Dukla Praha: Tetour – Mejdr, Cvrček, Troníček, Schindler - Bezpalec, Farkaš, Jakab - Bezdička, Beneš (73. Hajdarevič), Havlíček (62. Vokoun).
Jablonec: Bárta – Tichý, Drozd, Yakovlev, Rys, Breda, Novák, Bulíř (67. Žemba), Crnkič, Kubista (68. Houser), Nesládek (82. Štěpánek).
Branky: 27. Cvrček – 71. Nesládek. ŽK: 38. Yakovlev, 59. Drozd. Rozhodčí: Pechanec – Antoníček, Caletka.

První poločas byl ve znamení aktivní hry Jablonce s několika nebezpečnými šancemi, se kterými si ale obrana Dukly společně s brankářem Tetourem dokázala poradit. Jako první udeřila domácí Dukla. Farkaš zahrával z levé strany standartní situaci a DAVID CVRČEK z první vážnější akce Dukly hlavičkoval přesně! Odpověď ze strany hostů mohla přijít vzápětí. Jablonecký Drozd trefil jen tyč. Zbytek první půle se odehrával převážně ve středu hrací plochy.

Šest minut po úvodním hvizdu druhého poločasu hlavičkoval nebezpečně po rohovém kopu Jakab, ale minul. V těchto chvílích byla hra vyrovnaná a Dukla hrála znatelně aktivněji ve srovnání s první půlí. 71. minuta přinesla vyrovnání. Houserovu střelu ještě Tetour vyrazil. Na dorážku Nesládka už ovšem nemohl reagovat. Po vstřeleném gólu převzal iniciativu opět Jablonec. Poslední velkou šanci hostů zlikvidoval v 83. minutě brankář Tetour. Utkání skončilo remízou 1:1.

Libor Pala: „Již druhé utkání v řadě jsme vsadili na defenzivnější kartu, protože soupeři tam mají prvoligové hráče. Dnes to byl například Crnkič, který má opravdu vysokou kvalitu. Řekli jsme si, že budeme hrát od půlky a budeme čekat na nějaký rychlý protiútok a nebo standardku. Dali jsme gól ze standardní situace a tak jsme soupeře drželi na distanc. V prvním poločase měl Jablonec jednu hodně nebezpečnou situaci. Ve druhém poločase jsme měli více gólových příležitostí my. Jablonec většinou netrefoval bránu, nám tam dvě nebo tři střely zneškodnil brankář. Škoda že jsme při jednom zakládání útoku ztratili míč mezi Mejdrem a Bezpalcem a dostali z toho branku. Stále čekáme na první vítězství, ale věřím, že trpělivostí se k němu brzy propracujeme.“