Juniorka doma prohrála s Teplicemi

4. 4. 2016 | Redakce

V domácím utkání nestačila výsledkově Dukla na Teplice. V prvním poločase dokázali hosté vytěžit ze tří střel na branku tři góly. Ve druhé půli se domácím podařilo snížit, ale obrat v utkání se již nezdařil.

26. kolo, pondělí 4. 4. 2016, 14:00, Zbuzany
Dukla Praha Dukla Praha
1:3
(0:3)
TepliceTeplice

Dukla Praha: Vávra – Cvrček, Bohánek, Čajič, Bezdička, Bezpalec (K), Schindler, Vašíček (72. Vokoun), Tetour (46. Farkaš), Troníček, Manzia.
Teplice: Plachý – Richter Marek, Richter Daniel (K), Chukwuma (75. Djordevič), Bílek, Strada, Vondrášek (75. Hynek), Šup (57. Softič), Jeřábek, Pecháček (85. Dendis), Berešík.
Branky: 80. Vokoun – 6. Šup, 38. Chukwuma, 39. Pecháček.
ŽK: 32. Troníček – 24. Berešík, 70. Richter.
Rozhodčí: Pechanec – Myška, Vlasjuk.

Skóre zápasu otevřeli hosté hned v 6. minutě. Richter našel přesným centrem z pravé strany Dominika Šupa, který z první mířil přesně. Dukla mohla odpovědět záhy. Tetour nahrával do šance Manziovi, gólman hostí však hbitého útočníka vychytal. K odraženému míči se v zápětí dostal opět Tetour, ale jeho pokus vyhlavičkoval hostující obránce z brankové čáry. Ve 28. minutě unikl Manzia teplické obraně, ale jeho zakončení dokázal vyrazit gólman Plachý. O 10 minut později vedly Teplice už dvoubrankovým rozdílem. Chukwumova střela podél brankáře zapadla ke vzdálenější tyči. Hned po rozehrání utekl domácí obraně Chukwuma, poté předložil míč Pecháčkovi, který si dokázal poradit a navýšil vedení hostí na 0:3.

V 63. minutě se po rohovém kopu dostal do koncovky Čajič. Jeho střelu opět vykopávala hostující obrana z brankové čáry. Dukla aktivně napadala rozehrávkou teplických a ve druhé půli byla lepším celkem, avšak větší příležitosti nepřicházely. V 80. minutě došlo ke snížení. Manzia přihrál před odkrytou branku JIŘÍMU VOKOUNOVI, kterému se podařilo dostat míč do sítě. O tři minuty později ještě střílel nebezpečně Manzia, ale více šancí se již neurodilo.

Libor Pala: „Po prvním poločase, ve kterém jsme nezachytili tempo a energii utkání, jsme prohrávali 0:3. Měli jsme tam několik šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Soupeř vystřelil třikrát na branku a dal tři góly. Dnes to bylo velmi zvláštní utkání, protože náš brankář se ani jednou nedotkl míče. Ve druhé půli jsme začali hrát lépe. Dali jsme gól, měli jsme méně gólových příležitostí než v prvním poločase, ale měli utkání jsme měli trochu pod kontrolou. Soupeř čekal na naše ztráty ve středu hřiště a nakopával dlouhé míče do brejků. Je to škoda. Dnes se s nimi dalo hrát, bylo to mužstvo na naší úrovni. Oni dnes dokázali využít svých předností více než my těch našich.“