Juniorka doma podlehla Jihlavě

23. 10. 2016 | Redakce

Juniorce se v domácím utkání nepodařilo porazit tým Vysočiny. Utkání nepřineslo velké množství šancí a i přes tlak, který si Dukla místy vytvořila, bohužel nedokázala vstřelit branku.

11. kolo, neděle 23. 10. 2016, 10:15, UMT Mikulova
Dukla Praha Dukla Praha
0:2
(0:1)
JihlavaJihlava

Dukla Praha: Czehowsky – Hájek, Stýblo, Brejcha, Luong Nguyen, Koval (46. Kozel), Kaník, Manzia (62. Gábor), Vopat (C), Vlček (69. Šahini), Brabenec
Jihlava: Kolář – Záviška (60. Fikar), Šerý (C) (60. Časta), Novotný (46. Sargsyan), Vedral, Dujmovič, Kolčava, Včelka, Fiala, Vitásek, Šamánek
Branky: 9. Šamánek, 73. Fiala
ŽK: 5. Fiala, 87. Dujmovič, 89. Včelka
Rozhodčí: Rejžek – Černý, Vitner

Hosté šli do vedení v 8. minutě po akci vedené po pravé straně, na jejímž konci překonal Rostislav Šamánek Czehowskyho v brance Dukly. Šance ani na jedné straně nepřicházely zrovna ve velkém. Tým z Julisky se postupně stával aktivnějším. Ve 38. minutě obrana Dukly zvládla závar ve vlastním vápně.

Zkraje druhého poločasu zakončili domácí hráči pohlednou akci střelou, která však bránu netrefila. S tečovanou střelou si o pár minut později poradil hostující gólman Kolář. Hráči Dukly po hodině hry zahrávali přímý kop ze zajímavé pozice. Následný centrovaný míč proletěl pokutovým územím, aniž by jej kdokoliv tečoval. Jihlavští přidali druhý gól v 73. minutě. K exekuci standardní situace se postavil Patrik Fiala a povedenou střelou zvýšil na dvoubrankový náskok hostí. Přes veškerou snahu se již domácím nepodařilo zvrátit vývoj utkání a tak si všechny tři body odvezla hostující Vysočina.

Jaroslav Hynek: "Myslím si, že i přes to, že v minulých utkáních jsme nedosáhli vítězství, tak dnes můžu být spokojení s tím, jakým způsobem k tomu kluci přistoupili. Drželi jsme si hernost, dřželi jsme se toho, co jsme si před zápasem řekli, i jaké korekce jsme udělali o poločase. Myslím, že to všechno vedlo k tomu, abychom si vytvořili příležitosti, které jsme si nakonec vytvořili. Soupeř ze své jednoduchosti vyprodukoval dvě příležitosti, které proměnil, takže efektivita jde silně za ním. My jsme první poločas prohráli 0:1, na začátku druhého poločasu jsme měli 3 krásné šance, kterými jsme mohli to utkání otočit a věřím, že ta naše převaha, která v tom utkání jednoznačně byla, by byla korunovaná ještě dalšími brankami, protože kluci by se určitě uvolnili. Nicméně nestalo se tak, soupeř ze standardní situace dal na 2:0 a tím ten zápas víceméně rozhodnul. Chci kluky pochválit za to, že jsme se i ve druhém poločase drželi našeho záměru, naší hry, a že jsme na to dokázali tlačit. Soupeř už pak hrál jednoduše, možná i více zkušeně a to vítězství si potom za tu svou efektivitu zasloužil."