Juniorka doma podlehla Budějovicím

21. 4. 2016 | Redakce

Dukla se byla aktivnějším mužstvem a dostala se zásluhou Vokouna do vedení. V celém zápase si vytvořila velké množství šance, které ale bohužel nedokázala proměnit. Soupeř byl efektivnější, dokázal vstřelit dvě branky a tudíž zvítězil 1:2.

24. kolo, čtvrtek 21. 4. 2016, 15:00, Zbuzany
1:2
(1:1)
Č. BudějoviceČ. Budějovice

Dukla Praha: Řepa – Cvrček (61. Beneš), Slicho (73. Bohánek), Preisler, Bezdička, Bezpalec (K), Schindler (63. Sedláček), Vachoušek (63. Slávik), Farkaš (88. Petrák), Vokoun, Troníček.
Č. Budějovice: Coufal – Opluštil, Hrachovec, Křiváček, Tomášek, Hála, Bálek, Švantner (K), Jenne, Janoch (57. Tušer), Vít (78. Kadlec).
Branky: 20. Vokoun – 44. Jenne (pen.), 57. Křiváček.
ŽK: 90. Troníček – 51. Hrachovec, 71. Vít.
Rozhodčí: Lerch – Fišer, Černý.

První vážnější akci si vypracovali domácí. Zakončoval Vokoun z pravé strany, jeho pokus Coufal kryl. Krásnou akci předvedli domácí v 19. minutě. Bezdička došel s míčem až k pravému rohovému praporku a přízemní přihrávkou na hranici vápna nalezl nabíhajícího Slicha, jehož obstřel gólmana skončil na břevně. O minutu později již Dukla vedla. Coufal vyrazil střelu jen před sebe, kam si naběhl JIŘÍ VOKOUN a napodruhé dostal míč do sítě. Byl to aktivně hrající Vokoun, který vysunul před branku Schindlera. Ten sám před gólmanem zamířil těsně vedle levé tyče. Ve 30. minutě trefil hostující Švantner pouze boční sít domácí branky. Minutu před koncem prvního poločasu Dynamo vyrovnalo. Za ruku v domácím vápně byla nařízena penalta. K té se postavil Daniel Jenne a poslal míč k pravé tyči, Řepa skočil na druhou stranu.

V 52. minutě druhé minutě hlavičkoval Vokoun jen několik centimetrů vedle levé tyče Coufalovy brány. O několik chvil později nalezl Vokoun osamoceného Bezdičku. Ten už překonal Coufala, míč ale trefil jen tyč. Domácí se ujali vedení zásluhou Křiváčka, který dostal přesnou přihrávku do vápna, kde byl osamocen. Řepa směr střely vystihl, ale míči v cestě za čáru nezamezil. Přes velký tlak Dukly v posledních minutách žádné výrazné šance nepřicházely. V 89. minutě chtěl Coufal odkopnout míč pryč od branky a pouze promáchl. Slávik se jen o kousek nedostal k míči, který by pohodlně zasunul do prázdné brány.

Libor Pala: „Kdybychom počítali dnešní utkání na gólovky, tak jsme suverénně vyhráli, ale my nejsme schopni je proměnit. Soupeř měl snad tři nebo čtyři šance a z nich dal 2 branky. Je škoda, že když máme převahu a vytváříme si šance, tak je poté neproměňujeme. Dneska vyhrála bojovnost a zkušenost. Možná hrála roli i únava po našem posledním utkání v Hradci Králové. Podlehli jsme důraznému mužstvu, které hrálo jednoduchý a atletický fotbal s dlouhými nákopy na vysoké hráče."