Juniorka: Z derby se Spartou bereme tři body!

9. 9. 2013 | Redakce

Na strahovském stadionu Přátelství přivítalo naše juniorské mužstvo své vrstevníky z pražské Sparty. V první půli se junioři Dukly ujali vedení 3:0 po brankách Svobody, Kuniče a Vopata. Ve druhém dějství už branka nepadla a derby tak ovládl tým z Julisky!

9. kolo, pondělí 9. 9. 2013, 14:00, Strahov (stadion Přátelství)
3:0
(3:0)
Sparta PrahaSparta Praha

Dukla Praha: Němčanský – Juroška, Begič, Reiter, Schinder – Tetour, Brejcha – Svoboda (58. Bartůněk), Milec (77. Hrazdíra Šimon), Vopat (80. Preisler) – Kunič (69. Kolmistr)
Sparta Praha: Kotěra – Kadlec, Toml, Neužil (46. Hovorka), Moravec (27. Sulovský), Nedbal (27. Macháč), Záviška, Skopec, Hájek, Nečas (46. Valenta), Bělčický (46. Vokoun)
Branky: 12. Svoboda, 22. Kunič, 37. Vopat. Karty: ŽK: 86. Reiter (DUK). Rozhodčí: Lerch – Kříž, Šmakal

Aktivní Svoboda prošel už v 7.minutě do vápna Sparty, míč dával pod sebe, jenže nikoho ve žlutém nenašel. Hned o pár okamžiků později zaznamenal Svoboda další průnik, ale jeho následná střela byla příliš slabá. Do třetice už se ale Patrik Svoboda dočkal, ve 12.minutě prošla jeho tečovaná střela za Kotěrovy záda - 1:0!

O deset minut později už vedla Dukla 2:0! Znovu měl v této trefě prsty Svoboda, jeho centr z pravé strany zužitkoval "snajpr" z Bosny Petar Kunič! Dukla byla jednoznačně lepším týmem, důkazem toho bylo i dvojnásobné střídání ve sparťanském mužstvu už ve 27.minutě. Po půlhodině hry střílel nebezpečně Brejcha, ale míč šel těsně vedle. Ve 37.minutě přidala Dukla třetí branku! Milec vyslal Kuniče, jehož Kotěra ještě vychytal, ale odražený míč se dostal k Vopatovi a ten zvýšil na 3:0. První výraznější příležitost Sparty byla k vidění ve 40.minutě, ale Němčanský tvrdou střelu Hájka chytil.

O poločasové přestávce využila Sparta všechna svá zbývající střídaní. A také první výraznější šanci druhého dějství měl tým z Letné - obraně Dukly unikl Štěpán Hájek, ale Němčanský domácí podržel. V 61.minutě mohl zvýšit Vopat, ale jeho střela neměla potřebnou razanci. V 78.minutě měl příležitost snížit na rozdíl dvou branek Valenta, ale trefil tyč! V posledních minutách utkání ještě přišly šance na obou stranách. Před Kolmistrem zachraňoval situaci sparťanský obránce Macháč a v 90.minutě se snažil přehodit Němčanského Záviška, ale náš brankář si nenechal vzít čisté konto a zvítězili jsme v derby nad Spartou 3:0!

Trenér Jaroslav Hynek řekl o utkání: „Kluci se na utkání velmi těšili, což si dokázali přenést i do hry. V utkání jsme plnili co jsme si před ním řekli a zároveň v trénincích nacvičili. V prvním poločase nám parádně vyšly tři branky a k tomu jsme měli ještě 1-2 šance další branku přidat. Soupeři jsme prakticky nic nedovolili. Ve druhém poločase šel soupeř do většího rizika, snažil se nám pokrýt rozehrávku. My jsme se z toho dostávali dobře, ale v následné fázi jsme dělali spoustu chyb a po celou dobu jsme se spíše bránili a dotáhli zápas do vítězného konce.“