Juniorka: V Olomouci se nám nedařilo

19. 8. 2013 | Redakce

Dnes nastoupila juniorka proti týmu Olomouce, která byla střelecky efektivnější, a tak se Dukla vrací bez bodu po prohře 1:4.

6. kolo, pondělí 19. 8. 2013, 17:00
Sigma Olomouc Sigma Olomouc
4:1
(3:0)

Sigma Olomouc: Chvěja – Kubeček (46. Seibert), Sukup, Ševčík O. (79. Štěrba), Hýbl, Richter, Hladík (62. Fišer), Kalvach (67. Ševčík P.), Holub, Stříž, Langer.
Dukla Praha: Malý – Brejcha, Juroška, Preisler, Hrazdíra, Milec, Kolmistr, Fryčer, Bartůněk (46. Klar), Reiter (58. Tetour), Vopat (66. Toman).
Branky: 21. Holub, 27. Stříž, 41. Langer, 59. Holub – 72. Toman. ŽK: 56. Seibert (OLO) - 90. Juroška (DUK).

Prvních deset minut měli míč na svých kopačkách domácí, nejdříve Kalvach poslal z přímého kopu míč přímo do rukou Malého a pak vyslal nepřesnou střelu Holub. Následovala šance hostující Dukly, Fryčer pálil z šestnáctky a donutil domácího gólmana na zem, z následného rohu opět Fryčer vystřelil nad branku. Šanci na otevření skóre měl i Vopat, když nastřelil brankáře a následná dorážka Fryčera skončila opět rohem. Ve 21. minutě se prosadili domácí, Stříž nacentroval na Holuba, který Malého překonal. O šest minut později, díky zaváhání Malého přidal další branku Stříž. Hosté mohli vzápětí snížit, centr Kolmistra z levé strany našel na zadní tyči Bartůňka, který ale nestihl včas zakončit. Před poločasem ještě stihl dát branku z rychlého protiútoku Langer.

Ve druhém poločase měli příležitost na snížení hosté, Kolmistr si narazil s Vopatem a následně vystřelil k pravé tyči, Chvěja se štěstím chytil. O chvíli později skórovala zas Olomouc, Holub sám před bránou Malého překonává. Pár minut na to se konečně prosadili hosté, autorem branky byl Patrik Toman, který čekal na zadní tyči. Deset minut před koncem poločasu měl šanci Fišer, Malý byl tentokrát včas na zemi a vstřelení branky zabránil.

Jaroslav Hynek hodnotí utkání proti Třinci: "Předpokládali jsem, že utkání sehrajeme ve větší kvalitě, kterou jsme dali pouze do prvních 20 minut a závěrečných 10 minut, kde jsme byli "hernější" a zvládali jsme lépe přechodové fáze, kde jsem se dostali do zakončení, dali obě branky a rozhodli o vítězství. Nicméně, hra mezi tím, byla především o bojovnosti, nedařilo se nám soupeře přehrát a překombinovat a spíše jsem ztráceli herní převahu. Soupeř naopak větší dravostí a tlakem se dostával více do hry a i do zakončení. Co se týče statistického hlediska, zde jsme byli jednoznačně lepší, ale co se týče herního, byli jsme daleko od toho, co bychom si představovali."